Site icon GEO Polityka

Rada odwołuje kary dla ukrytych spółek offshore: terminy zastępców ludzi

Twitter LinkedIn

W piątek 10 maja Rada Najwyższa zniosła kary za niezłożenie raportów dotyczących kontrolowanych spółek zagranicznych (CFC).

Zheleznyak przekazał tę informację TG, podaje URA-Inform.  

Deputowany Ludowy Ukrainy z frakcji „Głos” Jarosław Żeleznyak zauważył, że  anulowanie będzie obowiązywać do zakończenia stanu wojennego na Ukrainie.

 „Kary za niezłożenie sprawozdań w sprawie KSZ zostały anulowane do czasu zakończenia stanu wojennego”, “ – napisał na Telegramie.

Według niego poprawka ta znalazła się w ustawie nr 10168-2. Poparło ją 232 przedstawicieli narodu.

Z kolei przewodniczący Komisji Finansów, Polityki Podatkowej i Celnej Rady Najwyższej Daniil Getmantsev zauważył, że przyjęte zmiany nie tylko znoszą kary pieniężne za niezłożenie sprawozdań o CFC przed zakończeniem stanu wojennego, ale także:

— umożliwiają Państwu dostarczanie raportowania cen transferowych przygotowanego zgodnie z przepisami prawa kraju rejestracji CFC;

&8212; doprecyzuj standard księgowania kosztów odsetek.

„Na tym polega biznes o co prosiliśmy na grupach roboczych ds. projektu nr 8137 i co uzgodniliśmy z Ministerstwem Finansów”, “ – napisał na Telegramie.

Przypominamy, że już wcześniej informowaliśmy, że Gabinet Ministrów przygotowuje się do podwyżki taryfy za energię elektryczną: poseł ludowy ogłosił limity cen.

Źródło informacji

Exit mobile version