Site icon GEO Polityka

Policja krajowa wypowiadała się na temat stanu zdrowia funkcjonariusza organów ścigania, który w Browarach zatrzymał chuligana granatem

Wczoraj, 11 maja, podejrzany rzucił granat w jednego z policjantów, który przybył na wezwanie w sprawie chuligaństwa w Browarach.

11 0

Zdjęcie – npu.gov.ua

< p >O tym, że mężczyzna, który w sobotni wieczór zdetonował granat w Browarach w obwodzie kijowskim, jest już podejrzany, a także o tym, jak czuje się funkcjonariusz organów ścigania, który znalazł się w epicentrum wybuchu, pisze NBN, powołując się na urzędnika strona Policji Narodowej Ukrainy

Jak się okazało, policjant i sprawca zostali niezwłocznie hospitalizowani w szpitalu, gdzie zapewnili im niezbędną opiekę medyczną. W wyniku eksplozji 37-letni funkcjonariusz organów ścigania odniósł obrażenia nogi i lewego ramienia, jednak jego życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Ponadto według Komendy Głównej Policji , napastnik był już wielokrotnie karany za popełnienie przestępstw przeciwko mieniu oraz posiadanie narkotyków, natomiast w momencie popełnienia kolejnego przestępstwa osoba zamieszana w nową sprawę była poszukiwana.

Zauważamy, że zespół dochodzeniowy poinformował zaangażowaną osobę o podejrzeniu popełnienia szeregu przestępstw, zgodnie z częścią 1 artykułu 348 (dotyczącą zamachu na życie funkcjonariusza organów ścigania) i częścią 1 artykułu 263 (dotyczącą nielegalnego obchodzenia się z bronią , amunicja/materiały wybuchowe) Kodeksu karnego Ukrainy, bsp ;że „bombowiec dywersyjny” może trafić do więzienia na karę od 15 lat do dożywocia.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że policja ujawniła szczegóły zdarzenia związanego z eksplozją granatu w stolicy Gołosiewskiej.

nbnews.com.ua

Exit mobile version