Site icon GEO Polityka

Nie ma nic złego w mówieniu o „wjeździe” Rosjan pod Wowczańsk: wyjaśnienia ze Spravdiego

W Internecie roją się różne informacje na temat przybycia Rosji, których okupanci z obwodu wołczańskiego charkowskiego na granicy ofensywnych ataków w tym regionie. Protest „odwoływania” w sprawie konsolidacji sił wroga w mieście nie jest prawdą.

Poinformuje o tym RBC-Ukraina w piśmie wysłanym do Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji (Spravdi).

p>

“Bzdura: Rosjanie wkroczyli w obwód wołczański-charkowski, w okolicy toczą się ciężkie walki. Takie informacje się rozchodzą” – czytamy w publikacji Centrum.

W Spravdi jest po prostu cholerna fałszywka propagandystów i poprowadzenie wyjaśnienia sytuacji w Vovchanskaya dani w lokalnej Administracji Wojskowej (MVA).

Tym samym w komentarzu skierowanym do przedstawicieli MBA Wowczańskiej Tamaz Gambaraszwili stwierdził, że nie ma oficjalnie potwierdzonych informacji o obecności rosyjskich strażników więziennych w tej miejscowości.

Za jego słowami, w dolnym wierszu w tym miejscu rozległy się niemal automatyczne strzały i wibracje.

Prote, w odniesieniu do oficera wojskowego MVA, Wowczańsk został rozebrany zaledwie 4 kilometry od kordonu, więc „ta strefa będzie stale ostrzeliwana, a walki będą kontynuowane tam.”

Sytuacja w obwodzie charkowskim rośnie F

Wcześniej informowano, że w piątek 10 maja sytuacja w obwodzie charkowskim znacznie się pogorszyła w związku z rozpoczęciem ofensywnych działań wojskowych w regionie, zwłaszcza w regionach przygranicznych Federacji Rosyjskiej.

Tak więc, Rosjanie. W dzisiejszych czasach strażacy znacznie zintensyfikowali ostrzał Wowczańska i innych miejscowości w regionie, które znajdują się bliżej granicy, mają się wyłonić zakątki Charkowszczyzny. Siły obronne Ukrainy pędzą na wroga, tocząc swoje bitwy.

Wcześniej marszałek OSUV „Chortycja” Nazar Wołoszyn 12 lat temu informował, że armia rosyjska nabyła 20 samolotów z powłoką ceramiczną bomby lotnicze do ataków na Wowczańsk i Sus w różnych miejscowościach.

OVA stwierdziła, że ​​w obwodzie charkowskim trwa ewakuacja w związku z nową ofensywą Rosjan. Tak więc z Wowczańskiego dziennie ewakuowano bezpośrednio 1,6 tys. Osób. Również szef administracji Oleg Sinegubow wypowiedział się na temat rosyjskiego IPSO ze względu na brak bezpieczeństwa w regionie.

Więcej szczegółów na temat wrogiej ofensywy w regionie, planów Federacji Rosyjskiej i w końcu rozpoczęły się walki w obwodzie charkowskim-jowskim – czytaj w materiałach RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version