Site icon GEO Polityka

Napisano dla Trumpa podręcznik, jak postępować z Ukrainą po powrocie do Białego Domu

Twitter LinkedIn

Towarzysze ideologiczni już przygotowują podstawy programowe na ewentualną drugą kadencję Donalda Trumpa.

O tej informacji poinformowała Associated Press, podaje URA-Inform.

Grupa Trumpistów napisała książkę na temat strategii „America First”, w której między innymi zaproponowała strategię prezydenta Trumpa na wojnę rosyjsko-ukraińską po jego ostatecznym powrocie do Białego Domu.

Po czytając treść książki, która powinna trafić do sprzedaży w przyszłym tygodniu, jej autorzy ‚ Instytut America First Policy dokłada wszelkich starań, aby pomóc Donaldowi Trumpowi uniknąć błędów z 2016 roku, kiedy wszedł do Białego Domu w dużej mierze nieprzygotowany.

Zarówno autorzy książki, jak i sam Trump twierdzą, że są od siebie niezależni. Jednocześnie autorzy twierdzą, że dużo rozmawiali z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, w szczególności omawiając temat Ukrainy.

Redaktor książki Fred Fleitz wyraził nadzieję że książka stanie się przewodnikiem i intelektualną podstawą dla Trumpa w realizacji jego strategii „amerykańskiej” przede wszystkim.”

Autorzy przewidują, że armia ukraińska prawdopodobnie z czasem straci pozycję i doradzają Trumpowi, aby nie kontynuował „wysyłanie broni w ślepy zaułek, który Ukraina będzie ostatecznie miała trudności z pokonaniem.”

Co autorzy sugerują Trumpowi w sprawie Ukrainy:

Dalsza pomoc wojskowa dla Ukrainy musi być uzależniona od udziału Ukrainy w negocjacjach pokojowych z Rosją. Po osiągnięciu porozumienia pokojowego Stany Zjednoczone powinny w dalszym ciągu zbroić Ukrainę, aby odstraszyć Rosję.

Ukraina nie powinna być zmuszana do porzucenia celu, jakim jest zwrot całego swojego terytorium, ale Kijów powinien zgodzić się na działania dyplomatyczne i poczekać na „przyszły przełom dyplomatyczny”, który prawdopodobnie nie nastąpi przed opuszczeniem urzędu przez Putina.”

Putina można przekonać do przyłączenia się do rozmów pokojowych, jeśli perspektywa członkostwa Ukrainy w NATO będzie się długo opóźniać. Zamiast tego Stany Zjednoczone powinny stworzyć „długoterminową architekturę bezpieczeństwa dla obronności Ukrainy” opartą na bezpośredniej współpracy Kijowa i Waszyngtonu.

Aby sfinansować odbudowę Ukrainy, należy wprowadzić „podatki” od sprzedaż rosyjskich surowców energetycznych.

Przypominamy, że według wcześniejszych doniesień Stany Zjednoczone wysłały „sygnał” do Federacji Rosyjskiej: jaką decyzję podjął Biden.

Źródło informacji

Exit mobile version