Site icon GEO Polityka

Najważniejsze na noc i poranek w niedzielę 12 maja: 155 starć, ataki wroga w dziesięciu kierunkach, eksplozje w Rosji

155 starć zbrojnych, prawie 60 odpartych szturmów na kierunkach Kramatorski i Pokrowski, straty okupantów, ostrzał wroga.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podaje, że w ciągu 155 godzin doszło do starć zbrojnych w ciągu 24 godzin.

Trudna sytuacja utrzymuje się w Charkowie, Kupianskim, Limańskim, Siewierskim, Kramatorsku, Toreckim, Pokrowskim, Kurachowskim, Kierunki Wremewskiego, Orechowskiego i Dniepru.

W sumie wróg przeprowadził 13 ataków rakietowych i 118 ataków powietrznych oraz przeprowadził 120 ataków na wielowyrzutnie rakietowe na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Rosyjskie ataki terrorystyczne niestety spowodowały ofiary wśród ludności cywilnej. Zniszczeniu i uszkodzeniu uległy budynki wielokondygnacyjne, prywatne oraz inne obiekty infrastruktury.

W kierunku Kramatorska nasi żołnierze odparli 27 ataków w rejonie osad Kliszczejewka, Andrejewka, Iwanowskie, Chasow Jar, Grigorowka, obwód nowodoniecki, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował poprawić sytuację taktyczną.< /p>

W kierunku Pokrowskiego nasi obrońcy odparli 32 ataki w rejonie osiedli Semenowka, Kalinowo, Nowoaleksandrowka, Jewgieniewka, Sokol, Nowopokrovskoje, Nowosełowka Perwaja, Umanskoje, Netajłowo, obwód doniecki, gdzie wróg z przy wsparciu lotnictwa, próbowały wyprzeć nasze jednostki z okupowanych linii.

< > Więcej szczegółów na temat sytuacji operacyjnej na dzień 12 maja rano w naszych wiadomościach.

Sztab Generalny informuje także, że w ciągu dnia ukraińscy obrońcy zabili kolejnych 1260 Rosjan. W sumie Rosja straciła już na Ukrainie około 482 290 żołnierzy.

W wiadomościach pojawiają się informacje o innych stratach wroga.

Rosyjska armia w dalszym ciągu terroryzuje obszar przygraniczny Charkowa region. W ciągu dnia wróg zabił cywilów w Wołczańsku, a pięciu kolejnych zostało rannych. Nie odnotowano żadnych ataków na Charków, powiedział szef Charkowskiej OVA Oleg Sinegubow.

27 osad w obwodzie charkowskim doznało ataków artyleryjskich i moździerzowych wroga: Pietropawłowka, Stepnaja Nowosełowka, Berestowo i inne. Wieś została poddana atakom lotniczym. Wilcha, Lipce, Liman, Izbitskoje, Weseloje, Pietrowka, Kozacki Łopan, Sinelnikowo, Głubokoje, Szirokoje, Wołczańskie Chutora.

12 maja rano w wyniku wypadku zmarła 73-letnia kobieta ostrzał wroga w Wołczańsku. O godzinie 01:00 w wyniku ostrzału ranny został 38-letni mężczyzna.

W niedzielę 12 maja w nocy dron zaatakował rafinerię ropy naftowej w Wołgogradzie. Wybuchł pożar. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony nad terytorium obwodu Biełgorodu przechwycono dwie rakiety taktyczne Toczka-U.

Gubernator obwodu wołgogradzkiego Andriej Bocharow powiedział, że w wyniku wystrzelenia drona nie było ofiar strajku i aby rafineria nie doznała poważnych uszkodzeń.< /p>Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy przeprowadził udaną operację specjalną na terytorium Federacji Rosyjskiej. W wyniku ataku uszkodzone zostały obiekty hutnicze i naftowe – podaje Ukrinform, powołując się na źródła w departamencie.

Rozmówca poinformował, że ukraińskie drony uderzyły w trzy obiekty na terenie Federacji Rosyjskiej, w szczególności w rafinerię ropy naftowej w Wołgogradzie.

Uderzył także skład ropy Kaluganefteprodukt w mieście Czełowewo w obwodzie kałuskim.

Ukraińskie służby specjalne jeszcze raz uderzyły w Zakłady Metalurgiczne w Nowolipiecku, które według niektórych źródeł są jednym z największych przedsiębiorstw żelaza i stali w Federacji Rosyjskiej.

Ukraina zajęła trzecie miejsce w piosence Eurowizji 2024 konkurs. Zwycięzcą została Szwajcaria – Nemo z piosenką The Code.

Chorwacja zajęła drugie miejsce.

Przedstawiciele Ukrainy alyona alyona & Jerry Heil z piosenką Teresa & Maria zajęła trzecie miejsce. Ukraina zdobyła 453 punkty od publiczności i sędziów.

Czwarte miejsce we Francji, piąte miejsce w Izraelu.

Przypomnijmy, że Jerry Heil i Alyona Alyona po swoim występie wzywali do pokoju i wolności w Ukraina

Najpełniejszy obraz dzisiejszego dnia z pewnością będzie dostępny na naszej stronie internetowej.

Trzymajmy się i przybliżajmy Zwycięstwo!

lb.ua

Exit mobile version