Site icon GEO Polityka

Ministerstwo Obrony Narodowej wyjaśniło, w jakich jednostkach służą jednostki zmobilizowane

Skazani Ukraińcy, którzy zostaną zmobilizowani, zanim wojsko będzie służyć w siłach specjalnych, zostali zepsuci. Postępowanie od decyzji o mobilizacji będzie toczyło się nie tylko w tej, której dotyczy.

RBC-Ukraina informuje o tym po przesłaniu oświadczenia do oficera rzecznego Ministerstwa Obrony Dmitrija Łazutkina.

“Podjęto decyzję w sprawie telefonu komórkowego, długi konkretnego dłużnika zostaną zdeponowane. „To nie jest sprawa szczególnej troski i zła, ale także Naczelnego Wodza, decyzji sądu i gotowości dowódcy przyjąć taką osobę do służby swojego podwładnego” – powiedział vin.

Według słów rzecznika sąd pochwala decyzję o przystosowaniu psychicznym skazanego. Zmobilizowani skazańcy będą mogli służyć w różnych jednostkach specjalnych jednostek wojskowych.

Łazutkin wyjaśnił także, że nie wszystkich skazanych da się zmobilizować do wojska. Działania regulacyjne wobec osób objętych karą lub wyrokiem skazującym:

Mobilizacja skazanych

Wydaje się prawdopodobne, że 8 maja Rada Najwyższa pochwaliła projekt ustawy o mobilizacji skazanych. Przed kolejnym czytaniem z ustawy usunięto ryzyko korupcji.

Ustawa przenosi mobilizację do służby wojskowej kontraktowej na obóz wojskowy. Za takie skazania kara karna jest przekazywana po odbyciu kary.

Jak wyjaśnił Minister Sprawiedliwości, na Ukrainie następuje ponowna kara pozbawienia wolności. Według niego do armii może zostać zmobilizowanych od 10 do 20 tysięcy żołnierzy.

Przeczytaj regulamin i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanaleRBC- Ukraina w Telegramie

Exit mobile version