Site icon GEO Polityka

Korzyści z gorzkiej czekolady: od poprawy snu po transport tlenu

Chim brązowa gorzka czekolada bez ogórka, Dzherelo: freepik.com

Niezależnie od tego, czy połączysz ją z filiżanką herbaty, garścią malin, czy po prostu będziesz delektować się kilkoma kawałkami samodzielnie, nie ma nic lepszego niż gorzka czekolada na popołudnie. Ale czy wiesz, że ten ukochany przysmak może pomóc Ci lepiej spać i poprawić wydajność? Ciągle mówi się o jego zaletach. Przekonajmy się o zaletach ciemnej czekolady bez cukru.

TreśćJakie właściwości zdrowotne ma gorzka czekolada bez cukru? Jakie korzyści daje gorzka czekolada bez cukru na treningu? Jak i kiedy należy jeść gorzką czekoladę?

WomanEL przypomina, że ​​gorzka czekolada zawiera więcej kakao, które jest nośnikiem wielu korzyści. Im wyższa zawartość kakao, tym niższa zawartość cukru. Zawartość ciemnej czekolady waha się zazwyczaj od 70% do 99% (w niektórych przypadkach nawet 100%), więc im wyższy procent, tym mniej cukru i więcej kakao jest w czekoladzie. Kupując smakołyk, wybierz taki, który zawiera co najmniej 70% kakao.

Jakie korzyści zdrowotne ma ciemna czekolada bez cukru

Jakie zalety ma gorzka czekolada bez cukru na treningu

Jak i kiedy należy jeść gorzką czekoladę?

Pamiętaj, że gorzka czekolada zawiera kofeinę, dlatego najlepiej nie jadać jej wieczorem ani w nocy, Źródło: freepik.com

Chociaż gorzka czekolada jest odpowiednia dla większości osób o każdej porze dnia, zawiera niewielkie ilości kofeiny, dlatego najlepiej unikaj jej przez osoby wrażliwe na działanie kofeiny lub podatne na stres i stany lękowe.

Lepiej jeść gorzką czekoladę w ciągu dnia niż wieczorem. 20-30 g to rozsądna porcja, a ciemna czekolada jest bardziej gorzka niż mleczna i biała czekolada, więc jest mniejsze ryzyko, że przesadzisz.

Niedawno omawialiśmy, czym japońska herbata jest hojicha. Okazuje się, że jest niezwykle korzystny dla zdrowia.

Źródło informacji

Exit mobile version