Site icon GEO Polityka

Jak rozpoznać chorobę Alzheimera na wczesnym etapie: naukowcy zidentyfikowali nietypowy objaw

Twitter LinkedIn

Naukowcy odkryli nieoczekiwany objaw wczesnych stadiów choroby Alzheimera.

Ta informacja została ujawniona relacjonuje Storinka, donosi „URA-Inform”.  

Zauważyli, że osoby, u których zdiagnozowano chorobę Alzheimera, podczas ankiet często przyznawały się do odczuwania niewyjaśnionego lęku.

To właśnie ten niezwykły objaw niewyjaśnionego lęku u osób powyżej 60. roku życia może wskazywać na eksperci zauważyli wczesne stadia choroby Alzheimera.

„Niepokój bez wyraźnej przyczyny wraz z wczesnymi objawami utraty pamięci krótkotrwałej powinno być niepokojące, ponieważ objawy te wskazują na wczesne stadia demencji.” powiedzieli.

Według ekspertów bolesny lęk nie jest podobny do „naturalnego lęku”. Co więcej, może objawiać się na długo przed pojawieniem się pierwszych oczywistych objawów.

„Ludzie z rozpoznaną chorobą Alzheimera w wywiadzie często przyznawali, że odczuwali niezrozumiały niepokój i odnotowywali pierwsze przypadki utraty pamięci krótkotrwałej na 18 miesięcy, a nawet dwa lata przed oczywistymi problemami” – ‚ zauważył McSweeney.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowaliśmy o tym, jak poprawić wzrok w 3 minuty: wymieniono prostą i skuteczną metodę.

Źródło informacji

Exit mobile version