Site icon GEO Polityka

Jak piłować paznokcie jak profesjonalista: przewodnik krok po kroku

Jak prawidłowo wykonać komuś zastrzyk samodzielnie, Dzherelo: freepik.com< /span>

Jeśli próbujesz nauczyć się samodzielnie piłować paznokcie, może się to wydawać zbyt dużym zadaniem. Przyjrzyj się pracy każdej utalentowanej manicurzystki, a zobaczysz zestaw idealnie jednolitych i symetrycznych kształtów. Myślisz, że nie mogę tego zrobić.

TreśćJak wybrać najlepszy pilnik do paznokci W którą stronę się poruszać Jak prawidłowo piłować paznokcie samodzielnie

Ale nie spiesz się z wnioskami. WomanEL podzieli się sekretami eksperta, aby Twój domowy manicure nie był gorszy od tego wykonanego w salonie.

Jak wybrać najlepszy pilnik do paznokci

Aby opanować sztukę piłowania paznokci, być może będziesz musiał ponownie przemyśleć nie tylko sposób piłowania, ale także to, czym piłujesz. „Zawsze należy używać pilnika o ziarnistości 240 lub większej, aby uniknąć zbyt twardego pilnika. Według Yankee, manicurzystka gwiazd Patty Yankee, ten typ częściej powoduje drobne pęknięcia na krawędzi paznokcia.

Idealnie byłoby użyć szklanego pilnika, mówi Yankee, i to nie tylko dlatego, że wyglądają piękniejsza. „Naprawdę polecam pilniki szklane, ponieważ podczas piłowania spajają one włókna płytki paznokcia” – mówi. Znajdź pilnik do paznokci z napisem „kryształ” lub „szkło”.

Którędy wybrać

Ale nawet jeśli użyjesz odpowiedniego pilnika, powstrzymaj się od chęci piłowania nóg w przód i w tył. Zamiast tego należy przesunąć i przeciągnąć pilnik w jednym kierunku do środka, a następnie zdjąć go z paznokcia i zacząć od nowa.

„Zawsze odradzam przeciąganie pilnika w tę i z powrotem, ponieważ może to osłabić paznokcie i obciążony obszar łożyska paznokcia” – mówi Yankee. Zestresowany obszar paznokcia to wszystko poza palcem. Tak, trwa to dłużej, ale ryzyko oddzielenia i obierania jest mniejsze.

Jak samodzielnie piłować paznokcie

Oto instrukcje krok po kroku od manicurzystki Yankee:

  1. Umieść pilnik do paznokci tak, aby stykał się z paznokciem pod kątem 45 stopni, umieszczając pilnik prawie pod białkami paznokci, a nie bezpośrednio nad czubkiem paznokcia. Pilnik należy trzymać pod tym kątem przez cały proces, a nie ustawiać go prostopadle do paznokcia.
  2. Zlokalizuj środek paznokcia. Zacznij kilkukrotnie przeciągać pilnik z jednej strony paznokcia do punktu środkowego, zaokrąglając róg według uznania. Ponownie pamiętaj o wyjmowaniu pilnika z paznokcia za każdym razem, gdy dojdziesz do środka, zamiast piłować tam i z powrotem.
  3. Po kilku pociągnięciach powtórz proces po przeciwnej stronie, aż obie strony będą równe.< /li>
  4. Odwróć rękę, aby spojrzeć na paznokcie pod różnymi kątami i ocenić, czy konieczne są poprawki.
  5. Powtarzaj te kroki, aż uzyskasz pożądaną długość i kształt paznokci.
  6. li>

Udostępniliśmy także wskazówki, jak usunąć lakier hybrydowy w domu. Zrób to, aby uniknąć uszkodzenia paznokci!

Źródło informacji

Exit mobile version