Site icon GEO Polityka

Jak obniżyć cholesterol: lekarze mówili, co włączyć do swojej diety

Twitter LinkedIn

Wysoki poziom cholesterolu może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia układu krążenia, dlatego ważne jest podjęcie kroków w celu jego zmniejszenia.

Taką informację podał Pixelinform, podaje URA-Inform.  

Eksperci zauważają, że pożądany efekt można osiągnąć przy odpowiednim odżywianiu. Oto kilka produktów, które mogą pomóc w tej kwestii:

1. Truskawka

Ta popularna jagoda to doskonały sposób na obniżenie cholesterolu. Dlatego w sezonie należy go spożywać jak najczęściej. Poza tym warto zadbać o zimowe zapasy, aby zawsze mieć pod ręką ten przydatny środek na walkę z cholesterolem.

2. Jabłka

Owoc ten nie tylko obniża poziom cholesterolu w organizmie, ale także pomaga poprawić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Dlatego zaleca się spożywanie kilku jabłek dziennie, aby zachować zdrowie serca.

3. Soczewica

Wśród roślin strączkowych soczewica jest szczególnie przydatna do normalizowania poziomu cholesterolu. Dzieje się tak dzięki jego bogatemu składowi, który korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

Przypomnijmy, że już wcześniej donoszono o tym, jak ciśnienie wpływa na ludzki mózg: badanie przeprowadzone przez naukowców z Australii.

Źródło informacji

Exit mobile version