Site icon GEO Polityka

Gabinet Ministrów przygotowuje się do podwyżki ceł wojskowych i stawek VAT – media

W naszym kraju najwyraźniej w najbliższej przyszłości wzrosną stawki podatkowe nie tylko dla sektora przedsiębiorstw, ale także dla zwykłych obywateli.

11 0

Zdjęcie – odessamedia.net

O tym, że Wyżej opisane korekty są już opracowywane przez departament finansowy, a dokument w sprawie rozpatrzenia w Radzie Najwyższej Ukrainy wkrótce zostanie opublikowany, pisze NBN, powołując się na źródła w Gabinecie Ministrów, które poinformowały Obserwatora.

< p>Jak się okazało, planowane jest wprowadzenie szeregu podwyżek na pokrycie rosnących kosztów zdolności obronnych Ukrainy (deficyt budżetu państwa w tym sektorze osiągnął poziom 400 miliardów hrywien) i wydaje się, że wkrótce one wzrosną :

A zatem, jeśli przed proponowanymi innowacjami przeciętny obywatel Ukrainy, osiągający 10 dochodów 10 hrywien, wpłacił do budżetu państwa 1 odliczenia 950 hrywien, to po kolejnych „ulepszeniach” zacznie zarabiać 2  ;300 hrywien (brane są pod uwagę tylko aktywne „opłaty”, takie jak podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 18 proc. i podatek wojskowy w wysokości 5 proc., bez „biernego” podatku VAT).

Wcześniej pisaliśmy o fakcie, że STS wymienił warunki, na jakich emeryci mogą nie płacić podatku gruntowego.

nbnews.com.ua

Exit mobile version