Site icon GEO Polityka

„Dlaczego znowu milczy na temat Ukrainy?”: mistrz świata w boksie „wpadł na” Łomaczenkę

Siergiej Bogaczuk skrytykował Wasilija, który nie wspomniał ani słowem o wojnie w ojczyzną. nad George'em Kambososem w walce o wakujący pas IBF w wadze lekkiej.

29-letni ukraiński bokser wyraził oburzenie postawą swojego rodaka , który po swoim triumfie nie powiedział ani słowa o wojnie Ukrainy i jej narodu z rosyjskim okupantem.< /p>

„Łomaczenko stoczył świetną walkę. Po prostu zabrał Kambososa do szkoły i pokazał fajną walkę. W sumie nie jestem zaskoczony wynikiem, bo wszystko tak miało być. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy – dlaczego Wasilij znów milczy na temat Ukrainy? Być może tego nie widział, ale znowu nie padło ani jedno słowo” – powiedział Bogaczuk w komentarzu dla Sport.ua.

Zauważ, że podczas ogłoszenia zwycięzca Łomaczenko był na ringu z ukraińską flagą, ale w swoim przemówieniu nie wspomniał nic o Ukrainie i wojnie z Rosją.

Nawiasem mówiąc, sam Bogaczuk pod koniec marca pokonał Amerykanina Briana Mendozę i zdobył pas tymczasowego mistrza świata WBC w wadze junior średniej. Siergiej zadedykował swoje zwycięstwo ojczyźnie.

Przypomnijmy, że Łomaczenko znokautował Kambososa w 11. rundzie i zdobył wolny pas mistrza świata IBF w wadze lekkiej. Obecnie 36-letni Ukrainiec ma na swoim koncie 18 zwycięstw (12 przez nokaut) i 3 porażki na zawodowym ringu.

Wcześniej informowaliśmy, że Łomaczenko komentował swoje spektakularne zwycięstwo nad Kambosos i zdobycie tytułu mistrzowskiego. Australijczyk opowiedział także o swojej porażce z Ukraińcem.

Świat boksu podziwiał spektakularne zwycięstwo Łomaczenki nad Kambososem. Mistrz świata wagi ciężkiej według wersji WBO, WBA, IBO i IBF Alexander Usik zareagował już na sukces swojego ojca chrzestnego i rodaka.

Przypominamy, że na naszej stronie możesz obejrzeć wideo najlepsze momenty walki Łomaczenko – Kambosos.

tsn.ua

Exit mobile version