Arsenal bez Zinczenki pokonał Manchester United i wrócił na pierwsze miejsce w Premier League (wideo)

Przed rundą finałową „strzelcy” wciąż ma szansę na rywalizację z Manchesterem City o tytuł.

ArsenalUkrainiec Aleksander Zinczenko pokonał na wyjeździe Manchester United w 37. rundzie meczu angielskiej Premier League (EPL). Mecz na stadionie Old Trafford w Manchesterze zakończył się wynikiem 0:1.

Jedynego gola w tej konfrontacji strzeliła drużyna Mikela Artety w pierwszej połowie. W 20. minucie meczu Leandro Trossard dośrodkował do Kaia Havertza.

Zinchenko spędził cały mecz na ławce rezerwowych. W tym sezonie 27-letni Ukrainiec wystąpił w 26 meczach Kanonierów w Championship Anglii, w których strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty.

Recenzja meczu „Manchester United” – „Arsenal”< /strong>

Zostanie dodane wkrótce.

Po tym zwycięstwie Arsenal (86 punktów) zajął pierwsze miejsce w Premier League, wypychając Manchester City ( 85 punktów) do drugiej linii. Zespół Pepa Guardioli ma jednak przed sobą mecz. Manchester United (54 punkty) pozostał na ósmej pozycji.

Kanonierom pozostał już tylko jeden mecz do rozegrania w obecnej Premier League – 19 maja u siebie z Evertonem przeciwko Ukraińcowi Witalijowi Mykolence. W tym samym czasie Manchester City będzie podejmował West Ham. Wcześniej „obywatele” spotkają się na wyjeździe z Tottenhamem 14 maja w przełożonym meczu 34. rundy mistrzostw Anglii.

Jeśli chodzi o Manchester United, to dla drużyny Erika ten Haga sezon Premier League zakończy się meczami z „Newcastle” (15 maja, u siebie) i Brighton (19 maja, na wyjeździe).

Przypominamy, że 25 maja na stadionie Wembley w Londynie odbędzie się finał Pucharu Anglii odbędzie się, w którym Manchester będzie walczył o trofeum City i Manchester United.