Site icon GEO Polityka

Związki z Federacją Rosyjską i zagrażające bezpieczeństwu państwa: Biały Dom z sankcjami wobec firm z Chin

Rząd USA nałożył 37 chińskich firm na swoją listę sankcji, egzekwując światowe bezpieczeństwo narodowe gwarancji, a 11 firm było powiązanych ze stłuczką wiatrową Szpigunskiego, gdy torok przeleciał nad Stanami Zjednoczonymi.

RBC-Ukraina donosi o tym za pośrednictwem komunikatów w Kyodo.

Firmy przed instytucjami w Dnycji oraz Innym organizacjom znajdującym się na liście nie wolno prowadzić interesów z firmami amerykańskimi, a Departament Handlu może odmówić im pochwały przed przejęciem ich towarów i technologii.

Według departamentu na liście znalazły się 22 firmy z 37 organizacji ze względu na ich powiązania z wysiłkami Chin na rzecz udoskonalenia technologii kwantowych, a także za wysiłki mające na celu dodanie produktów wyprodukowanych w Ameryce w celu zwiększenia możliwości kwantowych.

Cream Ponadto ich działania są również powiązane z osiągnięciami w programie nuklearnym Chin lub zostały uzyskane przed eksportem kontrolowanych towarów do Rosji od początku jej inwazji na Ukrainę.

“Aktualne spraw świat ma problemy. „Mówimy o Chińskiej Republice Ludowej i jej modernizacji wojskowej” – powiedział minister obrony Alan Esteves.

Powiedziawszy, że Stany Zjednoczone są winne oszczędzania pieniędzy, blokując takim organizacjom dostęp do amerykańskich technologii, które mogłyby zostać wykorzystane do wspierania ich bezpieczeństwa narodowego.

Chiny stwierdziły, że występują przeciwko „pozostałej tradycji” przyjętej przez przejętą Zjednoczonych i wyprzedzając fakt, że „nie ma niezbędnych kroków w celu ochrony praw i interesów chińskich firm”.

Stany Zjednoczone starają się skierować rozwój kompleksu wojskowo-przemysłowego do Chin

Stany Zjednoczone nie były pierwszymi, które prowadziły politykę ograniczania przepływu technologii do Chin. Wynika to z obaw, że Pekin może samodzielnie stworzyć barierę high-tech.

Reuters od kilku dni pisze, że administracja prezydenta USA Joe Bidena przygotowuje się do ograniczenia dostępu Chin do zaawansowanych modeli sztucznej inteligencji.< /p>

Super. Doniesiono, że Biden planuje ogłosić w nadchodzącym roku nowy transfer towarów z Chin. Przede wszystkim musimy zapewnić energię elektryczną, środki medyczne i pojazdy elektryczne.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version