Site icon GEO Polityka

W Nimeczczynie planowano zamknąć niebo nad częścią Ukrainy

Jest propozycja pozyskania natowskich systemów obrony przeciwlotniczej zlokalizowanych przy ich kordonach do Sojuszu, w celu ochrony znajdujących się za nimi regionów Ukrainy przed rosyjskimi dronami. Zokrema, Polska i Rumunia mogą na tym zarobić.

RBC-Ukraina informuje o tym w przesłaniu do FAZ.

Pomysł ten popierają przedstawiciele kilku niemieckich partii politycznych, m.in. rządząca Wileńska Partia Personalna Demokratów (VDP) i „Unia 90”/Zieloni.

Według danych, pomysł wykorzystania systemów obrony powietrznej NATO zrodził się w Rumunii i Polsce i był wspierany przez siłom NATO zestrzelenie rosyjskich dronów nad zachodnią Ukrainą zaproponował mu Ko Lange, ekspert monachijskiej Rady Bezpieczeństwa (MSC) i wielki orędownik Sekretarza Generalnego NATO, generała porucznika Horsta Heinricha Brausa.

Według Langego umożliwiłoby to utworzenie 70-kilometrowej bezpiecznej strefy na granicy ukraińskiej Inskich sił obrony przeciwlotniczej na pozostałych częściach frontu.

PPO dla Ukrainy

Armie rosyjskie będą kontynuowane. do przeprowadzenia ataków na Ukrainę, niepokojąc ukraińskich dyplomatów koniecznością zwrócenia się o pomoc do sojuszników. Kluczową kwestią jest dostawa systemów obrony przeciwlotniczej zaprojektowanych tak, aby były odporne na rakiety balistyczne.

Ukraina jest szczególnie zaniepokojona systemem Patriot. , ale pomimo tego, że Niemcy spóźnili się z dostawą jednej baterii. Departament ubezpieczeń Kijowa planuje wycofanie co najmniej kilku z tych systemów.

Warunki oraz ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą można przeczytać na stronie Kanał RBC-Ukraina w Telegramie .

Exit mobile version