Szachtar pokonał Dynamo w klasyku i przed terminem został mistrzem UPL (wideo)

Klub Doniecka zdobył 15. mistrzostwo w swojej historii.

Donieck Szachtar pokonał Dynamo Kijów w centralnym meczu 28. rundy ukraińskiej Premier League (UPL). Mecz na Lwowskiej Arenie zakończył się wynikiem 1:0. Dzięki temu Pitmen zostali mistrzami przed terminem.

W pierwszej połowie zespół Marino Pusica zapewnił sobie minimalną przewagę punktową. W 29. minucie, po dośrodkowaniu Kevina z lewej flanki, Daniił Sikan trafił piłkę w rękę Konstantina Wiwczerenki – sędzia przejrzał powtórkę odcinka w systemie VAR i podyktował rzut karny.

< em>Georgiy wziął na siebie wykonanie wyroku Sudakoviw 33. minucie pewnie posłał piłkę nisko w lewy róg, natomiast kijowski bramkarz Georgiy Buschan wskoczył w drugi róg.

W drugiej połowie drużyny grały z kontrataku, ale nie udało im się zamienić swoich szans na bramki. W rezultacie drużyna z Doniecka zachowała minimalne zwycięstwo.

Dzięki zwycięstwu w wyścigu klasycznym Pitmen zapewnił sobie złoto UPL przed terminem. Na dwie rundy przed zakończeniem mistrzostw przewaga Szachtara (70 punktów) nad Dynamem wzrosła do 7 punktów.

Dla donieckiego klubu jest to 15. mistrzostwo w historii. Tym samym Szachtar zbliżył się pod tym względem do Dynama, które pozostaje rekordzistą mistrzostw Ukrainy z 16 zdobytymi tytułami.

Recenzja meczu „Szachtar” – „Dynamo”

Zostaną dodane wkrótce.

W kolejnej rundzie „pomarańczowo-czarni” zmierzą się 19 maja z „Dniepr-1”, a „biało-niebiescy” „ będzie gospodarzem „ Krivbass.”

Dodajemy, że w środę 15 maja Szachtar zagra z Worsklą w finale Pucharu Ukrainy, który odbędzie się na stadionie Avangard w Równem. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 19:00.