Site icon GEO Polityka

Rosja prawdopodobnie przeprowadzi początkową fazę operacji ofensywnej na obrzeżach Charkowa – ISW

Rosyjskie wojsko z pewnością przeprowadzi początkową fazę operacji ofensywnej na Tak z Charkowa, gdyż może nastąpić wymiana Ze względów operacyjnych, aby osiągnąć efekt strategiczny, dla analityków Instytutu Studiów Wojennych (ISW) ważne jest wycofanie ukraińskiej siły roboczej i sprzętu z innych krytycznych linii frontu na Ukrainie .

Poinformowała o tym RBC-Ukraina w korespondencji z ISW.

Rosyjskie wojsko utworzyło na tym obszarze dwie granice: jedną na zewnątrz od Charkowa w kierunku Lipcowa i drugą na obrzeżach Charkowa koło Wowczańskiej. Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało, że na początku 10 stycznia rosyjskie pancerne grupy szturmowe próbowały przebić się przez ukraińską obronę w pobliżu Wowczańska i że walki w tym rejonie trwały nadal po tym, jak siły Ukraińców I pokonały rosyjskie ataki.

Urzędnicy rosyjscy i ukraińscy potwierdzili, że wojsko rosyjskie również z wielką chęcią rozpoczęło szturm między Strylechą a Zełenym.

Materiał geolokalizacyjny potwierdza, że ​​Rosjanie Żołnierze zaczęli spieszyć się do Pilna i pojawili się po południu przed osadą , napisz ISW.

Rosyjscy żołnierze nalegają, aby wojska rosyjskie pochowały także Stritecha, Krasne i Borisivkę.

Dane z NASA Fire Information for Resource Management (FIRMS) z 10 kwietnia wskazują, że w wielu społecznościach i wokół nich prawdopodobnie doszło do znaczących walk. „ISW ocenia z dużą rzetelnością, opierając się na wiarygodnych źródłach ukraińskich i przekazując dowody na to, że wojska rosyjskie pochowały Stritecha, Krasne i Borysówkę, nie pilnując jeszcze geolokatora, cennego potwierdzenia tej oceny” – mówi gwiazda.

Rosyjski milbloggerzy Potwierdzili także, że wojska rosyjskie pochowały Zelenę, Ogirtsewe i Khatishche (przestępstwo przy wpisie z Wowczańskiej), choć ISW nie znała potwierdzenia tych zeznań.

ISW ocenia, że ​​siły rosyjskie przedostały się bezpośrednio do Wowczańskiej, ale nie przedstawiły wystarczających dowodów, aby ocenić bliskie ślady linii frontu w bezpośrednim sąsiedztwie.

Ukraińscy urzędnicy poinformowali, że walczyli w pobliżu Krasnego w Morochowcach ( na wieczornym zgromadzeniu Liptsіv), Oliynikova (na początku Liptsiv) i Khatishcha.

Wygląda na to, że według danych Reuters okupanci przedostali się kilometr za przygraniczne miasto Wowczańsk.

Sztab Generalny ZSU potwierdza, że ​​w pobliżu osad Liptsi i Wowczańsk prowadzone są kontrataki. Na obszarze przygranicznym toczą się walki o osady, które faktycznie toczyły się w szarej strefie – Strilecha, Pilne i Borisivka, a także w rejonie Oliynykovo i Ogirtsevo.

Raport o sytuacji – z RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version