Site icon GEO Polityka

Rosja planowała ataki terrorystyczne pod Kijowem na 9 maja. SBU uległa prowokacjom

Rosyjskie GRU planowało przeprowadzić ataki terrorystyczne pod Kijowem 9 maja. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uniknęła prowokacji.

RBC-Ukraina tak podaje z komentarza funkcjonariusza rzecznej służby bezpieczeństwa Artema Dekhtyarenoka.

Jak mówi rzecznik, szef wywiadu Za planowaniem ataków terrorystycznych II stał Departament Rosji, bardziej znany jako GRU.

„SBU próbowała posuwać się naprzód, Wikonawianie zostali wciągnięci w atak terrorystyczny. Zebrali także bazę dowodową, która nieodwołalnie potwierdza rosyjski ślad” – powiedział Dekhtyarenko.

SBU obiecuje wkrótce ujawnić szczegóły operacji specjalnej.

Inne prowokacje Rosjan

Należy zaznaczyć, że reżim rosyjski wielokrotnie podejmował próby przeprowadzania prowokacji na Ukrainie, i nie tylko w Kijowie.

Ponadto urzędnicy Kremla próbowali przyciągnąć Ukrainę przed atakiem terrorystycznym, który miał miejsce w centrum handlowym pod Moskwą 22 marca 2024 r. Ministerstwo Zdrowia Rosji stwierdziło, że w śledztwie odkryto „ukraiński ślad”. W tej sprawie Moskwa wezwała szefa SBU Wasyla Maluka do odpowiedzialności przed atakiem terrorystycznym i zażądała jego aresztowania.

SBU ostro skrytykowała Rosję, uznając wypowiedzi rosyjskiego MZS za „bezwartościowe”.

p>

Również na podstawie danych partyzantów rosyjskie służby specjalne mogłyby planować prowokacje i ataki terrorystyczne na terytorium Federacji Rosyjskiej, aby następnie zaatakować Ukrainę.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale< em>RBC-Ukraina w Telegramie

Exit mobile version