Site icon GEO Polityka

Naftohaz odpowiedział, czy Ukraińcy powinni spodziewać się podwyżki ceł na „niebieskie paliwo” w czasie wojny

Naftogaz zatwierdził już roczną „Stałą” taryfę dla gospodarstw domowych, zamrażającą koszt 1 metra sześciennego „niebieskiego paliwa” na poziomie 7,96 hrywien na kolejne 12 miesięcy, ale dostawca nie przestaje ostrzegać o rychłej rewizji cen surowców.

11 0

Zdjęcie – focus.ua

O tym, że krajowe przedsiębiorstwo dostarczające gaz dopuszcza możliwość wzrostu kosztów surowca energetycznego, ponieważ „stosunki rynkowe” wymagają liberalizacji, w tym na wniosek MFW, pisze NBN ”, odnosząc się do słów szefa głosu zarządu Naftohazu Aleksieja Czernyszewa na kanale YouTube Forbes Ukraine.

Zdaniem szefa Naftohazu podniesienie stawek na gaz ziemny i inne podobne surowce znacząco poprawi atrakcyjność inwestycyjną sektora energetycznego Ukrainy.

Jednocześnie nie mówimy o kolejnym 12  miesięcy, gdyż podniesienie taryf na gaz w tym trudnym okresie jest stosunkowo mało prawdopodobne, natomiast w dłuższej perspektywie „stopniowa liberalizacja”, z wyłączeniem tzw. „terapii szokowej” dla ludności, pod warunkiem pewnej stabilizacji sytuacji na rynku krajowym rynek ukraiński całkiem możliwy.

Czernyszew podkreślił:

Doceniam, jak mało prawdopodobna jest liberalizacja cen na rynku energii w tym roku� Obowiązują ograniczenia prawne. Trwa wojna.

Wcześniej pisaliśmy o fakcie, że Rada poinformowała, jakie taryfy za elektryczność wprowadzi rząd od 1 czerwca.< /p>

nbnews.com.ua

Exit mobile version