Site icon GEO Polityka

Litewski MSZ skomentował groźby Kremla użycia broni nuklearnej przeciwko krajom zachodnim

9 maja przemawiając podczas tradycyjnej parady w Moskwie kremlowski tyran Władimir Putin skarżył się na działania Zachodu i zwyczajowo groził całemu cywilizowanemu światu atakiem nuklearnym.

11 0 < p>

Zdjęcie – lrt.lt

< p>O fakcie, że takie wypowiedzi Putina, w&nbsp ;w rzeczywistości są kompletnym blefem, pisze NBN, cytując oświadczenie szefa MSZ Litwy Gabrieliusa Landsbergisa opublikowane przez lokalną publikację LRT .

Według Landsbergisa rosyjski dyktator nic nie zyska na ataku nuklearnym, ale może wszystko stracić. W szczególności Putin z przekonaniem wierzy, że rządy niektórych krajów są po jego stronie: Pekin wyraźnie wspiera Moskwę jako globalne państwa partnerskie w Ameryce Łacińskiej i Afryce. Jeśli jednak groźby prezydenta kraju agresora staną się rzeczywistością, całe partnerstwo w jednej chwili zniknie.

Szef łotewskiego MSZ dodał przemyślane stanowisko w sprawie działań Rosji Federacja, którą niektóre duże firmy wolą przejąć jako państwo, aby uniknąć eskalacji, może oczywiście ostatecznie wywołać dość katastrofalne skutki.

O tym, jak ISW analizowała wypowiedzi Putina podczas jego przemówienia na majowej paradzie, pisaliśmy już wcześniej. 9.< /p>

nbnews.com.ua

Exit mobile version