Site icon GEO Polityka

Kirby wyjaśnił, jak Pentagonowi udaje się szybko wysłać broń na Ukrainę

W piątek 10 maja Stany Zjednoczone ogłosiły przydzielenie naszemu krajowi kolejnego pakietu pomocy wojskowej o wartości 0,4 miliarda dolarów, a teraz okazało się, jak szybko dotrze do Polski amerykańska broń i amunicja Ukraina.< /h2> 11 0

Zdjęcie – umoloda.kyiv.ua

< p>O tym, że amerykański departament obrony był w stanie zapewnić dostawę określonej ilości broni z poprzedniego pakietu wsparcia wojskowego (ogłoszonego przy podpisywaniu ustawy przez prezydenta USA Josepha Bidena) na pozycje armii ukraińskiej, a także w dalszym ciągu dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć pozostałą broń i techniki, w tym nowe „piątkowe” ładunki, pisze NBN, cytując wyjaśnienia doradcy Białego Domu Johna Kirby'ego opublikowane przez Ukrinform.

Zdaniem Kirby’ego, który jest oficjalnym przedstawicielem Pentagonu i Departamentu Stanu USA, pewne „rzeczy” z pierwotnego pakietu trafiły już „na pole bitwy”, czyli w ręce ukraińskiej armii. Ze względów bezpieczeństwa operacyjnego nie podano jednak, co dokładnie udało im się dostarczyć.

Funkcjonariusz dodał, że szybkie dostarczenie ładunku wojskowego na Ukrainę stało się możliwe dzięki wstępnemu umieszczeniu tej pomocy w magazynach w Europie Państwa. Jednak niektórym kategoriom broni (najwyraźniej mówimy o obronie powietrznej/obronie przeciwrakietowej Patriot) „dotarcie” do Ukrainy zajmie nieco więcej czasu.

Kirby podsumował:

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych [Pentagon] dosłownie porusza niebo i ziemię, aby zrobić to tak szybko, jak to możliwe. A teraz nadal trwają prace nad dostawami, które pozostały w poprzednim pakiecie.

Wcześniej pisaliśmy o tym, co znajdzie się w kolejnym amerykańskim pakiecie pomocy wojskowej o wartości 400 milionów dolarów

nbnews.com.ua

Exit mobile version