Site icon GEO Polityka

Jak w kilka minut przywrócić białym tenisówkom ich idealny wygląd: wymieniono proste metody

Twitter LinkedIn

Białe tenisówki — buty, które nigdy nie wychodzą z mody.

Taką informację podała Ukr.media, podaje URA-Inform.  

Jednak takie buty mają jedną dużą wadę. Szybko się brudzi i traci pierwotną biel. Przywrócenie trampkom i sneakersom pięknego białego koloru może być trudne, ale są na to bardzo proste sposoby.

Niestety nie wszystkie buty można wrzucić do pralki. To krótka droga do ich zniszczenia — podeszwa może odkleić się od cholewki, kolory mogą blaknąć, a wkładka — skurczyć się.

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić białe buty, wypróbuj trik z mlekiem i cytryną. To sprawdzony przez babci sposób na trudne plamy. Wszystko, co musisz zrobić, to — Polega to na zmieszaniu odrobiny mleka i soku z cytryny, następnie namoczeniu gąbki w roztworze i nałożeniu jej na brud. Pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać wszelkie pozostałości. To wszystko! Twoje buty będą wyglądać jak nowe.

Kolejna sprawdzona metoda — proszek do pieczenia. Wystarczy wymieszać 2 łyżki sody oczyszczonej z odrobiną wody. Mieszanka powinna być gęsta i mieć konsystencję pasty, którą nakładamy na plamę i pozostawiamy na około 5 minut. Po tym czasie usuń zabrudzenia, opłucz buty i odłóż je do wyschnięcia.

Do czyszczenia białych butów można także użyć tabletki do zmywarki, którą rozpuszcza się w ciepłej wodzie, a następnie w niej moczy. Brud i plamy szybko znikną, a tenisówki odzyskają dawny blask.

Pamiętaj, że już wcześniej informowaliśmy, dlaczego Europejczycy i Amerykanie tak naprawdę nie jedzą gryki: odpowiedź wielu zaskoczy.

Źródło informacji

Exit mobile version