Site icon GEO Polityka

Europa jest na początku trudniejszego konfliktu z Rosją – Paweł

Europa jest w trakcie bardziej kłopotliwej konfrontacji z Rosją, której może nie skovim.

Prezydent Republiki Czeskiej Petr Pavel oświadczył to, informuje RBC-Ukraine o swoim przesłaniu do Die Presse.

„Chcą odnowić imperialną wielkość Unii Radyanskiej, m.in. swojej sferze i jeśli w ogóle o tym rozmawiamy, musimy potraktować to poważnie. Musimy przygotować się na to, że Rosja nie będzie pokojowym partnerem” – powiedział.Za tymi słowami Moskwa dała się już poznać jako „niszczycielska siła” w bogatych krajach europejskich, próbująca szerzyć propagandę i często rozpowszechniająca kłamstwa.

Prezydent Czech zauważył, że jeśli Rosja zachowa się konstruktywnie, Europa musi zrobić to samo.

Prezydent Republiki Czeskiej zauważył, że jeśli Rosja zachowa się konstruktywnie, Europa jest zobowiązana zrobić to samo.

„Jeśli Rosja jest sprzeczna z naszymi interesami, jesteśmy winni sprzeciwiania się temu, ponieważ w przeciwnym razie nasz sposób życia i nasze wartości są zagrożone” – powiedział.

Pavel dodał, zauważając, że życie z Rosją może stać się częścią codziennego życia.

Doszedł także do wniosku, że Rosja nie zaniedbuje harmonizacji z Europą i szanuje siebie jako suwerenne mocarstwo, które ma prawo dyktować reguły gry.

Ryzyko wojny na dużą skalę między NATO a Rosją

W najbliższej przyszłości niedawni przywódcy coraz częściej podnoszą wysokie ryzyko wielkiej wojny między Rosją a państwami członkowskimi NATO. Ma to potwierdzić dużą liczbę rosyjskich operacji dywersyjnych, które rozpoczęły się w Europie.

Z tego powodu Stany Zjednoczone, UE i kraje NATO intensyfikują odbudowę Ukrainy w celu zapobiegania Rosji , aby zapobiec wślizgnięciu się wroga i zwiększeniu zagrożenia o zachodzie słońca.

Estonia wezwała kraje europejskie, aby były gotowe, zanim zacznie się dyskusja o możliwości wysłania wojsk na Ukrainę.

Litwa stwierdziła, że ​​wysłanie obcych wojsk na Ukrainę pokaże, że Putin nie rządzi, któremu Zahid może udzielić pomocy

Polski prezydent Andrzej Duda nie bierze pod uwagę możliwości, że Rosja może już wcześniej zaatakować granice NATO. 2026.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version