Site icon GEO Polityka

Dynamo wyjaśniło, dlaczego zwrócą się do UAF o nałożenie sankcji na trenera młodzieżowej drużyny Szachtara.

Dzień wcześniej, 10 maja, drużynie Doniecka Szachtara U-19 nie udało się zwyciężyć z Dynamem U-19 Kijów (wynik 1:2) w meczu rozgrywanym w ramach mistrzostw kraju juniorów.

11 0

Fotografia – shakhtar.com

O zakończeniu wyżej opisanego spotkania, w którym zwycięstwo odniosło „biało- błękitni” „mimo że byli w mniejszości, doszło do bardzo skandalicznego zdarzenia – pisze NBN, powołując się na informację zamieszczoną na fanpage’u FC Dynamo Kijów.

Jak wynika ze słów zastępcy kierownik „Dynamo” Siergiej Mochnik, rozczarowanie porażką, najwyraźniej zmusiło głównego trenera „Szachtara U-19” Aleksieja Belika do uderzenia dyrektora szkoły dla dzieci i młodzieży Dynamo, 70-letniego Aleksandra Iszczenki, i to było podstawa odpowiedniego wniosku do „Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej” (UAF).

W szczególności Mokhnik stwierdził:

Jesteśmy oburzeni i uważamy, że takie działania są niewytłumaczalne i niedopuszczalne. Dynamo planuje odwołać się do komisji dyscyplinarnej i komisji etyki UAF.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że kibice ujawnili, dlaczego zarząd Dynamo odmówił wypuszczenia Brażki na mecz z  ;„Polesie.”

nbnews.com.ua

Exit mobile version