Site icon GEO Polityka

Drony ze wspomaganiem układu kierowniczego zaatakowały rafinerię w pobliżu obwodu Wołgogradu w Federacji Rosyjskiej – Dzherela

W sobotni wieczór 11 maja drony Głównego Zarządu Wywiadu (GUR) zaatakowały fabrykę rafinerii ropy naftowej w Wołgogradzie RF. Jesteśmy w kontakcie z korporacją Lukoil.

RBC-Ukraina informuje o tym w wiadomości wysłanej do Dzherela.

Po zidentyfikowaniu Dzherela, atak przeprowadzono blisko 3:45. Oczywiste jest, że zakład wykrył wadę w instalacji pierwotnej jednostki rafinacji ropy naftowej AVT-1 i AVT-6. Dostawcy wyjaśnią, na której stacji o tej godzinie panuje smród.

W tym samym czasie w suchych lodówkach odcięto kabel, w wyniku czego odłączono 7 z nich. Uszkodzeniu uległa także rura dymowa pieca P-1.

Co wiadomo o zakładach

Lukoil-Volgogradnaftopererobka – produkcja profili paliwowo-olejowych w Wołgogradzie, oddana do użytku 21 lipca 1957 r. – usunięcie pierwsza benzyna trafia do magazynu PAT „Łukoil” od początku lat 90. XX w.

Zakład przetwarza pewną ilość niskokwasnej benzyny ciężkiej zachodniej i dolnowołżskiej. Nafta jest transportowana rurociągiem Samara-Tichoretsk nafta. Gotowe produkty są zróżnicowane poprzez transport osadów, rzeczny i drogowy.

Głównym regionem dostaw produktów naftowych jest Okręg Federalny Pivdenniy, część produktów jest kwantyzowana na eksport. Według danych za 2015 rok wolumen przerobu benzyny ciężkiej osiągnął 12,6 mln ton, a moc wytwórcza 15,7 mln ton/r.

Terminy i ważne informacje dotyczące wojny między Rosja i Ukraina czytają na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version