Chelsea wróciła do gry w meczu przeciwko Nottingham po bramce Mudryka i zbliżyła się do strefy Pucharu Europy (wideo)

Dla Michaiła był to piąty gol w tym sezonie w Mistrzostwach Anglii.

ChelseaUkraiński skrzydłowy Michaił Mudryk odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Nottingham w wyjazdowym meczu 37. kolejki rozgrywek liga angielska Premier League (EPL)2:3.

Londyńczycy objęli prowadzenie w 8. minucie spotkania. Mudryk, występujący w wyjściowym składzie „emerytów”, odpowiedział na podanie Cole’a Palmera i celnie posłał piłkę nisko w dalszy róg.

Dla Michaiła był to piąty gol w tym sezonie Premier League. Ukraińcy zanotowali także dwie asysty. W obecnym sezonie Championship rozegrał 30 meczów.

W 16. minucie gospodarze odrobili straty dzięki wysiłkom Willy'ego Boly'ego. W drugiej połowie Nottingham ponownie strzelił gola – Callum Hudson-Odoi strzelił gola w 75. minucie.

Jednak zespół Mauricio Pochettino powrócił. W 80. minucie bramkę zdobył Raheem Sterling, który w 73. minucie wszedł na boisko jako zmiennik zamiast Mudryka.

Dwie minuty później Blues ponownie trafił w bramkę przeciwnika – Nicholas Jackson głową po dośrodkowaniu Reece'a Jamesa i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Recenzja meczu „Nottingham” – „Chelsea” „

Po tym zwycięstwie Chelsea (57 punktów) zajmuje siódme miejsce w tabeli Premier League. Londyński klub ustępuje jedynie szóstemu Newcastle w walce o prawo do gry w przyszłym sezonie w Conference League.

Nottingham (29 punktów) zajmuje 17. pozycję w Premier League i m.in. właściwie zapewnił sobie utrzymanie w elitarnej lidze, gdyż przed rundą finałową ma znacznie lepszą różnicę bramek niż Luton, który z 26 punktami znajduje się w strefie spadkowej, na 18. linii.

15 maja drużyna Mudryka rozegra na wyjeździe przełożony mecz 34. kolejki Premier League z Brighton, po czym w ostatniej kolejce 19 maja zmierzy się z Bournemouth, ukraińskim obrońcą Ilyą Zabarnym. Dla Nottingham sezon dobiegnie końca 19 maja wyjazdowym meczem z Burnley, które straciło już szansę na utrzymanie się w elicie.