Site icon GEO Polityka

Apple blisko integracji funkcji ChatGPT z iPhonem – Bloomberg

Apple zawarł umowę z OpenAI na wykorzystanie technologii startupu na iPhonie, w ramach wprowadzenia funkcji sztucznej inteligencji na urządzeniach firmy Apple. Bloomberg informuje o tym, podając link do własnych źródeł.

Obie firmy finalizują warunki umowy na korzystanie z funkcji ChatGPT w iOS 18, kolejnym systemie operacyjnym iPhone'a.

The umowa z OpenAI umożliwi Apple zaoferowanie popularnego chatbota w ramach nowych funkcji sztucznej inteligencji, które firma planuje ogłosić w przyszłym miesiącu.

Apple negocjował także z Google licencję na chatbota Gemini. Negocjacje te nie doprowadziły do ​​porozumienia, ale są w toku.

Przedstawiciele Apple, OpenAI i Google odmówili komentarza.

Produkcja, którą Apple planuje, zrobi furorę w świecie sztucznej inteligencji w czerwcu, kiedy będzie gospodarzem corocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC). Według Bloomberga firma będzie uruchamiać niektóre ze swoich przyszłych funkcji sztucznej inteligencji za pośrednictwem centrów danych wyposażonych w procesory.

W zeszłym roku dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że osobiście korzysta z ChatGPT, ale dodał, że istnieje kilka kwestii, które należy rozwiązać. Obiecał, że nowe funkcje AI pojawią się w produktach Apple „z bardzo przemyślaną podstawą”.

Warto zaznaczyć, że wersja beta iOS 18 zostanie wydana w czerwcu 2024 roku. Osoby, które zarejestrują się w testach program będzie mógł to wypróbować. Tradycyjnie firma wypuści wydanie dla wszystkich użytkowników jesienią – we wrześniu, podczas prezentacji nowego iPhone’a 16.

Przypomnijmy

Ministerstwo Finansów napisało, że wg. Analityk Haitong International Securities, Jeff Pu, Apple przyspieszył prace nad złożonymi urządzeniami. Wcześniej z różnych źródeł okazało się, że będzie to hybrydowy MacBook lub iPad z dwoma ekranami.

Dodatkowo pod koniec 2026 roku na rynku powinien zadebiutować składany iPhone, dla którego dwie opcje ekranu rozważane są: 7,9 cala i 8,3 cala. To jest przekątna w stanie rozłożonym.

minfin.com.ua

Exit mobile version