Site icon GEO Polityka

Zgromadzenie Ogólne ONZ głosowało za przyznaniem Palestynie większych praw

W piątek 10 maja Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło uchwałę przeważającą większością głosów większość głosów , jaka Nada Palestinі więcej „Prawa I Provile” w kurtce kraju-Svnigach, nie є członek, ale taki łobuzerski nonsens Slopvaliti Palestini Stati, 194. członka CNN.< /p>

Za uchwałą głosowały 143 kraje. 25 było zmęczonych. Przeciw głosowało 9 krajów: Republika Czeska, Ugorszczina, Argentyna, Mikronezja, Nauru, Palau, Papua Nowa Gwinea, Izrael i USA.

Tekst dokumentu, zatwierdzony przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, wzywa Rada Bezpieczeństwa ONZ, która może podjąć decyzję dotyczącą członkostwa Palestyny, „do ponownego rozważenia sytuacji w pozytywny sposób”.

„Państwo Palestyna ma prawo do członkostwa w Organizacji Narodów Zjednoczonych” – mówi Rada Bezpieczeństwa ONZ rozdzielczość.

W przemówieniu przed głosowaniem ambasador Palestyny ​​Riyad Mansour mówił o sytuacji w Strefie Gazy. „Dopóki rozmawiamy, 1,4 miliona Palestyńczyków w Rafah kręci się w pobliżu i widzi dzisiejszy smród” – powiedział.

Minister spraw zagranicznych Izraela Israel Katz potępił pochwały dla rezolucji, w której nazwano ją „ absurdalne decyzje”, co wzmacnia „strukturalny postęp ONZ” i zwycięstwo Hamasu w 7. rocznicę.

Nowe prawa i przywileje

Chociaż głosowanie w Zgromadzeniu Ogólnym nie może gwarantować członkostwa w ONZ, chwalony rezolucja przyznaje Autonomii Palestyńskiej nowe prawa proceduralne i uprawnienia.

Bez możliwości głosowania państw członkowskich, Autonomię Palestyńską można teraz umieścić wśród państw członkowskich w porządku alfabetycznym; zgłaszać i wprowadzać propozycje i poprawki; propozycje i poprawki autorów.

Autonomia Palestyńska może również domagać się wyjaśnień dotyczących głosowania, a także prawa do uczestniczenia w imieniu grupy w ramach ONZ. Możesz także zgłosić propozycję głosowania i uwzględnić punkty przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ.

Według Mansoura Autonomia Palestyńska zwraca się obecnie o pełne członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa. Stany Zjednoczone już wyprzedzają tę sytuację i z pewnością zawetują taką prośbę.

Atak Hamasu 7 czerwca

Przypuszczam, że 7 czerwca 2023 r. bojownicy Hamasu masowo zaatakowali Izrael z terytorium Republiki Strefa Gazy. Zginęło 1200 cywilów i żołnierzy, a bojownicy porwali około 250 Izraelczyków i obcokrajowców.

Izraelska ofensywa na Rafah

Na początku tego roku Izrael rozpoczął operację wojskową w Rafah. Stany Zjednoczone nie poparły tej decyzji poprzez zniszczenie ogromnej liczby ofiar wśród ludności cywilnej.

Nie odnotowano żadnej wzmianki o inwazji na to miejsce na dużą skalę. IDF wkroczyły po palestyńskiej stronie punktu kontrolnego w Rafah i przeprowadziły ostrzał.

Obecnie izraelski gabinet wojskowy pochwalił rozszerzenie działań na tym miejscu. W tym przypadku uważa się, że nie jest ona winna dużej rzeczy, co wywołałoby zamieszanie w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanałRBC – Ukraina na Telegramie.

Exit mobile version