Site icon GEO Polityka

W Kanadzie Binance zostało ukarane grzywną w wysokości 4,4 mln dolarów, wolumen obrotu na giełdach kryptowalut spadł: co nowego na rynku

Najważniejsze na rynku kryptowalut.

Kanadyjski organ regulacyjny ukarał Binance grzywną w wysokości 4,4 miliona dolarów za naruszenie wymogów AML

Kanadyjskie Centrum Analiz Transakcji i Raportów Finansowych (FINTRAC) nałożyło na giełdę kryptowalut Binance karę w wysokości 4,4 miliona dolarów za naruszenie przepisów mających na celu zwalczanie prania pieniędzy.

W 2023 roku regulator przeprowadził kontrolę spółki pod kątem zgodności. Podczas dochodzenia FINTRAC odkrył, że Binance nie posiada licencji na prowadzenie działalności w zakresie zagranicznych usług pieniężnych (FMSB).

Według FINTRAC przedsiębiorstwa przy wielu okazjach miały możliwość zarejestrowania się jako FMSB. Platforma nie zrobiła tego jednak w wymaganym przez prawo terminie.

Przedstawiciele FINTRAC zauważyli także, że firma nie przekazywała władzom kanadyjskim informacji o transakcjach w wirtualnej walucie na kwotę przekraczającą 10 000 dolarów kanadyjskich (7 300 dolarów). Departament naliczył 5902 tego typu transakcje, dla których giełda nie przekazała danych.

7 maja 2024 r. organ nadzoru finansowego oficjalnie nałożył karę na Binance Holdings Ltd za naruszenie przepisów AML i działanie bez licencji.

Haker posiadający skradzione WBTC o wartości 71 milionów dolarów zwrócił ofierze 152 tysiące dolarów w ramach odszkodowania

Haker, który ukradł 1155,2 WBTC przy użyciu metody transakcji spamowej, zwrócił mu część środków po skontaktowaniu się z użytkownikiem-ofiarą. Atakujący uznał, że wystarczy rekompensata w wysokości 4,2% wolumenu potrzebnego do zwrotu majątku. Zostało to zgłoszone przez Incrypted.

3 maja 2024 roku nieznany trader stracił WBTC na łączną kwotę 68 milionów dolarów. Do czasu napisania tej wiadomości kurs aktywa wzrósł, a wspomniany wolumen środków szacowano już na 71 milionów dolarów.

Eksperci Cyvers zauważyli, że użytkownik rzekomo padł ofiarą oszukańczego schematu wykorzystującego transakcje spamowe (zatruwanie adresów). Według analityków, handlarz będący ofiarą stracił 97,65% swoich środków.

Ofiara zażądała, aby haker zwrócił 90% skradzionych aktywów, oferując oszustowi zatrzymanie 10% w ramach nagrody. Po pewnym czasie osoba atakująca skontaktowała się za pośrednictwem przychodzącej wiadomości danych (IDM).

Haker dwukrotnie zaprosił ofiarę na konto Telegram, po czym otrzymał odpowiedź od ofiary. Następnie oszust wysłał handlarzowi 51 ETH, które w momencie przekazania aktywa szacowano na 152 000 dolarów.

Ofiara nie była usatysfakcjonowana taką kwotą odszkodowania. Powiedział, że teraz „nie ma odwrotu” i będzie musiał wytropić hakera. Według użytkownika przepływ środków doprowadzi śledczych do napastnika, a on nie będzie mógł uciec.

Unijny organ regulacyjny rozważy dodanie kryptowalut do rynku inwestycyjnego

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) prowadzi ankietę dotyczącą tego, czy niektóre klasy aktywów, w szczególności kryptowaluty, powinny zostać objęte dyrektywą w sprawie zbiorowego inwestowania w papiery wartościowe (UCITS).

UCITS to ogólnoeuropejska dyrektywa, na mocy której uruchamiane są fundusze zbiorowego inwestowania w UE.

W dokumencie stwierdza się, że ESMA „prosi zainteresowane strony o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań w celu uzyskania opinii na temat tego, w jaki sposób określone klasy aktywów mogą stwarzać ryzyko dla inwestorów detalicznych”. W szczególności mówimy o kryptowalutach.

DLNews zauważyło, że jeśli te ostatnie zostaną zatwierdzone jako klasa aktywów, będzie to krok w kierunku szerszego dostępu do kryptowalut za pośrednictwem funduszy UCITS – rynku papierów wartościowych szacowanego na 12 bilionów euro.

„Jeśli ESMA jest co do tego przekonana, będzie to najnowszy krok w kierunku wprowadzenia aktywów kryptograficznych w Europie, co może potencjalnie zmienić zasady gry” – powiedział Sean Tuffy, ekspert ds. regulacji finansowych.

Wolumen obrotu na giełdach kryptowalut spadł do po raz pierwszy od siedmiu miesięcy h3>

Całkowity wolumen rynków kryptowalut kasowych i instrumentów pochodnych spadł w kwietniu o 43,8% do 6,58 biliona dolarów po rekordowym poziomie w marcu (9,12 biliona dolarów). Dane te zostały opublikowane w CCData.

Pozytywny trend został przerwany po sześciu miesiącach.

Gate.io, BitMart, BitGet, WhiteBit, HTX i Bybit zdołały umocnić swoje pozycje.

minfin.com.ua

Exit mobile version