Site icon GEO Polityka

Usik pojechał do Riyadu, aby walczyć z Furym o tytuł „absolutu” – zdjęcie z samolotu

Ukraiński bokser opublikował zdjęcie, na którym jest otoczony przez swoją drużynę.

Mistrz świata wagi ciężkiej według WBO, WBA, IBO i IBF Alexander Usik udał się do saudyjskiego Riyadu na walkę z posiadaczem tytułu WBC < strong>Tyson Fury

.

Ukraiński bokser udostępnił na swojej stronie na Instagramie zdjęcie, na którym siedzi ze swoim zespołem w samolocie. Po drodze Aleksander zabrał książkę i talizman – zabawkowego osiołka z niebiesko-żółtą wstążką na szyi.

„Już jesteśmy blisko” – Usik podpisał zdjęcie w sieci społecznościowej.

„Już jesteśmy blisko” – Usik podpisał zdjęcie w sieci społecznościowej.

p>

Walka Usyk-Fury odbędzie się 18 maja w Riyadzie. Walka pierwotnie miała odbyć się 17 lutego, jednak z powodu kontuzji Brytyjczyka odniesionej podczas jednego ze sparingów musiała zostać przełożona.

Aby uniknąć kolejnego załamania walki, organizatorzy ustalili sankcje, które zostanie nałożony na Usika lub Fury'ego, jeśli któryś z nich nie wejdzie na ring 18 maja. Bokserom grozi ogromna kara, jeśli odmówią walki w zaplanowanym terminie.

Zwycięzca walki Usyk-Fury zostanie pierwszym niekwestionowanym mistrzem świata w wadze ciężkiej w wadze ciężkiej XXI wiek.

Ostatnim „absolutem” w wadze ciężkiej był Lennox Lewis, który osiągnął ten status w 1999 roku, pokonując Evandera Holyfielda. Stawką były wówczas tytuły WBA, WBC i IBF. Pas WBO został uznany za równy w 2007 roku, więc zwycięzca walki Usika z Furym stanie się pierwszym w historii „absolutnym” zawodnikiem wagi ciężkiej z czterema głównymi tytułami.

Wcześniej informowano, że zwycięzca tytułu WBO walka Usika z Furymzostanie pozbawiona jednego z pasów mistrzowskich.

tsn.ua

Exit mobile version