Switolina wraz z dwoma innymi ukraińskimi tenisistkami dotarła do trzeciej rundy turnieju w Rzymie

Elina Svitolina, Dayana Yastremskaya i Angelina Kalinina będą nadal występować we Włoszech stolica.< /strong>

Trzej ukraińscy tenisiści awansowali do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie: Elina Svitolina, Dayana Yastremskaya i Angelina Kalinina strong>.

Switolina swoje występy rozpoczęła od drugiej rundy zawodów, gdzie pokonała Włoszkę Sarę Errani z wynikiem 6:0, 6:2 .

Jastremska również rozpoczęła turniej bezpośrednio od drugiej rundy, pokonując w zaciętym meczu Niemkę Laurę Siegemund z wynikiem 4:6, 7:5, 6:2. W drugim secie Ukrainiec obronił dwa punkty meczowe.

Kalinina również rozpoczęła rywalizację od drugiej rundy, pokonując kolejną Ukrainkę Łesję Tsurenko. Mecz trwał zaledwie 16 minut. Przy wyniku 2:0 na korzyść rywalki Tsurenko wycofała się ze względu na problemy zdrowotne.

W trzeciej rundzie turnieju Switolina spotka się z „neutralną” Rosjanką Anną Kalinską, Jastremskaja zagra z „neutralna” Białorusinka Arina Sabalenka i Kalinina zmierzą się z Marią Sakkari z Grecji.

Przypominamy, że turniej w Rzymie będzie ostatnimi zawodami przed drugim Wielkim Szlemem w 2024 roku – w losowaniu głównym Rolanda Garrosa w tym pięciu ukraińskich tenisistów.