Site icon GEO Polityka

Rekordowa passa trwa: Bayer powrócił w meczu z Romą i dotarł do finału Ligi Europy (wideo)

Zespół Xabiego Alonso był bliski pierwszej porażki w sezonie, ale obronił przewaga 90 + 7. minuty.

Bayerremisował z Romą w drugim meczu 1/2 finały Ligi Europy. Mecz na BayArena w Leverkusen zakończył się wynikiem 2:2.

Rzymianie otworzyli wynik pod koniec pierwszej połowy – Leandro Paredes strzelił rzut karny w 43. minucie.

W drugiej połowie drużyna Daniele De Rossiego zdobyła drugą bramkę – w 66. minucie Paredes< /strong> strzelił podwójną bramkę z rzutu karnego. Tym samym wynik w konfrontacji składającej się z dwóch meczów był wyrównany.

Jednak drużynie Xabiego Alonso po raz kolejny udało się w tym sezonie powrócić na boisko. Bramka samobójcza Gianluca Manciniw 82. minucie pozwolił „farmaceutom” zmusić przeciwnika do ponownego nadrobienia zaległości.

To okazało się ponad siły włoskiego zespołu. Bayer jednak zdobył drugą bramkę w doliczonym czasie gry, w 90. + 7. minucie – celny strzał JosipaStanisica.

W pierwszym meczu Bayer pokonał na wyjeździe Romę (2:0). I tak na podstawie sumy dwóch spotkań (4:2) niemiecki klub dotarł do finału.

Ponadto „farmaceuci” przedłużyli swoją wyjątkową passę bez porażki we wszystkich turniejach do 49 meczów. Poprzedni rekord wśród klubów z 5 czołowych lig europejskich należał do Juventusu, który pomiędzy majem 2011 a majem 2012 roku był niepokonany od 43 meczów.

Klub z Leverkusen ustanowił także nowy rekord świata w kategorii najdłuższa passa bez bramki porażki we wszystkich turniejach. Bayer pobił osiągnięcie portugalskiej Benfiki, która od grudnia 1963 do lutego 1965 nie przegrała 48 meczów z rzędu we wszystkich turniejach.

Recenzja meczu „Bayer” – „Roma”

Recenzja meczu „Bayer” – „Roma”

strong>

W finale turnieju Bayer zmierzy się z włoską Atalantą, która w półfinale pokonała francuską Marsylię” (1:1, 3:0).

Finał Ligi Europy pomiędzy Atalantą a Bayerem Leverkusen odbędzie się 22 maja w Dublinie w Irlandii na stadionie Aviva.

tsn.ua

Exit mobile version