Site icon GEO Polityka

Polski sędzia-transporter na Białoruś uzyskał immunitet i zezwolenie na areszt

Sąd Dyscyplinarny Naczelnego Sądu Administracyjnego, obniżający immunitet i umożliwiający aresztowanie sędziego- uciekinier na Białoruś Tomas Schmidt.

Sędzia rzeczny Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sylwester Marciniak, informuje RBC-Ukraine w poście na Wnp.pl.

Wygląda na to, że sąd I instancji, po rozpoznaniu sprawy Prokuratury Krajowej 8 maja o przyjęciu postanowienia o postanowieniu o ściganiu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie do stanu karnego, chwaląc postanowienie o ściganiu sądu Schmidta do poziom kryminalny.

„Sąd dyscyplinarny przy Naczelnym Sądzie Administracyjnym usankcjonował zwłokę sądu i ustanowienie nowego alternatywnego podejścia, a po stronie tego sądu zaprzestanie wykonywania obowiązków służbowych” – powiedział Marciniak.

< p> Prokuratura Krajowa zwróciła się do Sądu Dyscyplinarnego Agencji Bezpieczeństwa Narodowego z prośbą o wyrażenie zgody na usunięcie nieścisłości z procesu Schmidta późnym wieczorem w środę 8 maja. Śledczy zwrócili się także o pozwolenie na jego aresztowanie i natychmiastowe aresztowanie za szpiegostwo.

Po prawej sędzia Schmidt

Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Schmidt, w poniedziałek 6 maja w Mińsku powrócił pod białoruskie rządy z lamentami na temat „turbo i ochrony”. Jak mówił, nie wahał się opuścić Polski ze względu na nieszczęścia panowania warszawskiego. Wśród zapytań, które Schmidt skierował do sądu, znalazły się zapytania składane w tajemnicy, w formie zaświadczeń o bezpieczeństwie dostępu do informacji niejawnych.

Mazowiecki prowadził walkę z przestępczością zorganizowaną i prowadził z urzędu dochodzenia w związku z informacjami o osobach, które złożyły skargę na powiązania polityczne na Białorusi. Podlega przepisom Kodeksu karnego, który przenosi odpowiedzialność na działalność zagranicznego wywiadu i przekazywanie wywiadowi informacji mogących wyrządzić Rzeczpospolitej Polskiej szkodę. Po prawej stronie sprawę badają także służby specjalne.

Szef sejmowej komisji specjalnej Marek Biernacki oświadczył, że sędzia, który ubiegał się o mandat na Białorusi, rozważa wydanie 2000 zaświadczeń pod kątem udziału żołnierzy i oficerów. „Skoda zbudowana przez Tomasza Schmidta jest prawdziwa” – stwierdził.

Jednocześnie rzeczniczka prasowa Prokuratora Generalnego Anna Adamyak zauważyła, że ​​na tym etapie nie ustalono, że Schmidt nie udzielił wszelkich informacji, jakie mogłyby zagrozić interesom RP.

Adamyak dodał, że byli sędziowie uzyskali immunitet w trybie przyspieszonym, biorąc pod uwagę specyfikę postępowania. Poza tymi słowami jest to właściwy moment do wszczęcia postępowania karnego i formy aktu oskarżenia.

Ostatecznie Schmidt planował podjąć decyzję w sprawie prawa do udzielenia dostępu do informacji, która stworzyłoby więzienie NATO i Unię Europejską. Prokuratura prowadzi śledztwo, a były sędzia jest szpiegiem.

W obliczu skandalu i rosnącego napływu broni szpiegowskiej do Federacji Rosyjskiej Premier RP Donald Tusk opowiada się za tym, aby Komisja Polska zbadała napływ Rosjan .

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą nakanale Telegramu RBC-Ukraina.

Exit mobile version