Site icon GEO Polityka

Na granicy z Rumunią uruchomiono usługę autobusową „єCherga”.

Od dzisiaj, 10 maja, na czterech przejściach kontrolnych z Rumunią dostępna jest usługa rejestracji na konkretny czas przekraczania granicy zgodnie z rozkładem ruchu dla przewoźników pasażerskich. Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Rozwoju Gmin, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy.

Przeczytaj Ministerstwo Finansów na Instagramie: najważniejsze wiadomości o inwestycjach i finansach

„Pasażerowie autobusów przejeżdżających przez granicę z Rumunią będą mogli punktualnie przekroczyć granicę bez kolejki. W tym celu w ramach usługi „єCherga” przewoźnicy międzynarodowi będą mogli wybrać godzinę przekroczenia granicy przez autobus” – podało ministerstwo.

Mówimy zarówno o trasach regularnych, jak i nieregularnych .

Na jakich punktach kontrolnych działa system

Służba „єCherga” działa na czterech punktach kontrolnych z Rumunią:

Rejestracja do nowego typu kolejki „Wg Harmonogramu” dla określonych punktów kontrolnych rozpoczęła się 10 maja o godzinie 12:00. Bezpośrednie połączenie autobusowe według nowej rejestracji rozpocznie się 11 maja o godzinie 12:00.

Pamiętaj

Od 25 kwietnia możliwość wyboru godziny przekroczenia granicy dostępna jest pod adresem 10 punktów kontrolnych z Mołdawią. Ponadto, bez kolejek, na przejściu „Jagodin – Dorogusk” granica z Polską jest przekraczana.

Ogółem w okresie funkcjonowania linii autobusowej „єCherga” przez granicę przejechało ponad 73 tys. autobusów granica zgodnie z rejestracją internetową.

minfin.com.ua

Exit mobile version