Site icon GEO Polityka

Główny Zarząd Wywiadu ostrzegał przed nową falą rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej na Ukrainie

W kontekście zauważalnego zaostrzenia sytuacji na froncie Moskwa zamierza znacznie zwiększyć wysiłki destabilizujące, których celem jest rozłam w społeczeństwie ukraińskim.

11 0

Zdjęcie – facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

< p>O tym, że Kreml w najbliższej przyszłości może ponownie zintensyfikować promocję informacyjnych i psychologicznych operacji specjalnych (IPSO) poprzez wpływy poprzez imprezy masowe na Ukrainie, gdzie będzie próbował rzucić szereg ustalonych prowokacji, pisze NBN, powołując się oficjalna strona Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony.

Jak ostrzega Główny Zarząd Wywiadu, rosyjskie wysiłki będą skierowane nie tylko na ukraińskie obiekty wojskowe, ale dotkną także infrastrukturę cywilną: instytucje medyczne, dworce kolejowe i autobusowe, nie wyłączając miejsc masowej koncentracji ludzi. W szczególności w „nowej rundzie” kampanii dezinformacyjnej Federacja Rosyjska będzie próbowała powielić hasła polityczne, które dzielą społeczeństwo narodowe Ukrainy, ale w rzeczywistości pasożytują one jedynie na rzeczywistych trudnościach, które po prostu sprowokowała jej inwazja.

U Budanow dodał w w tak trudnym czasie Ukraińcy nie powinni zapominać o zachowaniu wewnętrznej jedności, czyli wspieraniu się nawzajem, gdyż „rzecznicy Kremla” nauczyli się idealnie „manipulować uczuciami i przygnębienie, emocje i fakty”, dozując prawdę i fałsz.

Wcześniej pisaliśmy, że Budanow obliczał wielkość szkód wyrządzonych rosyjskiej marynarce wojennej przez drony morskie Magura-V5.

nbnews.com.ua

Exit mobile version