Girona, dzięki asystom Cygankowa i Dovbika, dramatycznie przegapiła zwycięstwo nad Alaves w La Liga (wideo)

Podopieczni Michela mogą przegapić Barcelonę o drugie miejsce w Mistrzostwach Hiszpanii.

GironaUkraińców Artem Dovbik i Viktor Tsygankov zremisowali na wyjeździe z Alaves mecz rozpoczynający 35. ​​rundę hiszpańskiej La Liga2:2.

Katalończycy objęli prowadzenie w czwartej minucie meczu – Eric Garciastrzelił główką przy rzucie rożnym Cygankowa.

Dla Victora to piąta asysta w bieżących mistrzostwach Hiszpanii.

W 12. minucie gospodarze wrócili po golu Yon Guridi.

Jednak przed przerwą „biało-czerwoni” ponownie objęli prowadzenie. W 44. minucie Yangel Herrerazza pola karnego mocno uderzył w prawy róg po spektakularnym podaniu Dovbika piętą.

To jest Artem siódma asysta w tym sezonie Przykłady. Ma też 20 goli. Nadal prowadzi w wyścigu strzeleckim La Liga, mając dwa gole przewagi nad pomocnikiem Realu Madryt Jude Bellinghamem.

Zespołowi Michela nie udało się jednak utrzymać zwycięstwa. W doliczonym czasie gry drugiej połowy, w 90. + 9. minucie, Guridi strzelił dublet i uratował Alaves przed porażką.

Recenzja meczu „Alaves” – „Girona”

Zostanie dodane wkrótce.

Girona (75 punktów) pozostała na drugim miejscu w La Liga, ale na koniec tej rundy istnieje ryzyko spadku na trzecie miejsce, jeśli Barcelona (73 punkty) pokona Real Sociedad 13 maja.

< p> Alaves zajmuje 11. miejsce w mistrzostwach Hiszpanii z 42 punktami.

W kolejnej rundzie Girona podejmie Villarreal 14 maja. Tego samego dnia Alaves zmierzy się na wyjeździe z Realem Madryt z ukraińskim bramkarzem Andriejem Łuninem, który przed terminem zapewnił sobie 36. tytuł mistrzowski w historii klubu.