Site icon GEO Polityka

Giełdy Binance i KuCoin wznawiają działalność w Indiach

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance i hongkońska platforma KuCoin wracają na rynek indyjski. Spółki są zarejestrowane w jednostce analityki finansowej (FIU) i są zobowiązane do płacenia kar finansowych oraz przestrzegania przepisów podatkowych obowiązujących dostawców aktywów wirtualnych.

Giełda kryptowalut KuCoin zapłaciła karę w wysokości 41 $, a wysokość kary dla Binance nie została jeszcze ustalona, ​​a strona platformy transakcyjnej pozostanie zablokowana do czasu zapłaty.

Giełdy kryptowalut Kraken i Gate.io, które zostały objęte ograniczeniami, również negocjują powrót na rynek indyjski, a platforma Bitstamp przedstawiła plan odejścia, mówi szef FIU Vivek Aggarwal.

Pod koniec 2023 roku Indie wprowadziły ograniczenia w działalności zagranicznych platform kryptowalutowych, które zdaniem władz działały w kraju nielegalnie. Wywiad finansowy zażądał zablokowania dostępu do ich stron internetowych dla lokalnych handlowców i inwestorów. Oprócz Binance i KuCoin zablokowane platformy obejmowały HTX, Kraken, Gate, Bittrex, Bitstamp, MEXC i Bitfinex.

Wcześniej indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman zajęła zdecydowane stanowisko przeciwko Bitcoinowi i innym aktywom kryptograficznym, twierdząc, że nie można ich uważać za prawdziwe pieniądze.

Источник: bits.media

Exit mobile version