Site icon GEO Polityka

Deutsche Bank: Większość monet typu stablecoin wkrótce opuści rynek

Analitycy największego pod względem liczby pracowników i sumy aktywów niemieckiego konglomeratu finansowego, Deutsche Bank, opublikowali raport raport, w którym ogłoszono, że większość cyfrowych monet stabilnych upadnie z powodu braku przejrzystości.

Analitycy z Deutsche Bank Research zbadali ponad trzysta aktywów fiducjarnych pochodzących z 1800 roku i obejmujących ponad dwa stulecia. I dowiedzieli się: 49% takich aktywów zawiodło. Eksperci bankowi twierdzą, że głównymi czynnikami niepowodzenia są problemy z zarządzaniem i wrażliwość makroekonomiczna monet stabilnych.

„Historia sugeruje, że monety typu stablecoin mogą stanąć w obliczu zawirowań. Choć niektórym udaje się przetrwać, większość najprawdopodobniej poniesie porażkę ze względu na brak przejrzystości operacji i podatność na nastroje spekulacyjne”.

Specjaliści Deutsche Bank Research przypomnieli, że w 2022 roku na rynku doszło do załamania stablecoina Terra USD (UST) i powiązanego z nim aktywa LUNA. W rezultacie inwestorzy stracili 40 miliardów dolarów Wiosną 2023 roku USDC Circle straciło powiązanie z dolarem amerykańskim w wyniku bankructwa amerykańskiego banku Doliny Krzemowej.

Analitycy niemieckiego banku uważają, że takie incydenty uwydatniają ryzyko związane ze monetami typu stablecoin i podają w wątpliwość przyszłość tego aktywa. Według wyników ankiety przeprowadzonej wśród 3350 klientów, 42% respondentów spodziewa się całkowitego zniknięcia stablecoinów. Tylko 18% uczestników wierzy w dobrobyt.

Zdaniem ekspertów Deutsche Banku podobieństwo tych aktywów pozwala na ekstrapolację danych historycznych dotyczących walut sztywnych na niealgorytmiczne monety typu stablecoin. Eksperci bankowi wyrazili nawet wątpliwości co do stabilności USDT Tethera, ponieważ adekwatność zabezpieczenia stablecoina nie jest całkowicie przejrzysta.

Tether już odpowiedział, stwierdzając, że raport bankierów „brakuje jasności, solidnych dowodów i opiera się na niejasnych stwierdzeniach, a nie na rygorystycznej analizie naukowej” i uszczypnął:

< p> „ Historia grzywien i sankcji nałożonych na Deutsche Bank budzi wątpliwości co do jego zdolności do krytykowania innych osób w branży finansowej. Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznał tę instytucję za najbardziej ryzykowny bank na świecie.

Wcześniej eksperci Deutsche Banku twierdzili, że przez jakiś czas po halvingu Bitcoina należy spodziewać się, że na rynku dominować będzie mieszkanie, czyli stan aktywa, gdy jego cena nie rośnie i nie spada przez jakiś czas.

Источник: bits.media

Exit mobile version