Site icon GEO Polityka

5 najbardziej niesamowitych miejskich kolejek linowych na świecie

Najpiękniejsze kolejki linowe, Dzherelo: kobietaEL + insta: nyclovesnyc/chanbrotherstravel/afaritravels

Czy jest lepszy sposób na (ponowne) otwarcie miasta niż zmiana perspektywy i wzniesienie się na wyżyny? Zgadza się: skorzystaj z kolejki linowej. Pamiętajmy, że jego podstawą jest zamknięty kabel, który podtrzymuje kabiny i ciągnie je do przodu. Dla podróżnika ten rodzaj transportu jest nowym, ciekawym doświadczeniem i okazją do spojrzenia na miejsca z innej perspektywy. Gdzie są najpiękniejsze kolejki linowe na świecie?

TreśćNajpiękniejsze kolejki linowe: Kolejka linowa na wyspę Roosevelt, Nowy Jork Rio de Janeiro, pierwsza kolejka linowa w Ameryce Łacińskiej Najpiękniejsze kolejki linowe: Kolejka linowa na wyspę Sentosa, Singapur Grenoble, kolejka bąbelkowa Najpiękniejsze kolejki linowe: Emirates Air Line lub kolejka linowa na Tamizę w Londynie

WomanEL wyświetli listę najlepszych dla Ciebie. Zdaniem turystów oferują one niezapomniane panoramiczne widoki.

Najpiękniejsze kolejki linowe: Kolejka linowa na wyspę Roosevelt Island w stanie Nowy Jork

Kiedy została otwarta w 1976 roku, ta kolejka linowa była jedynym sposobem na dotarcie środkami transportu publicznego na wyspę Roosevelt w pobliżu Manhattanu. Teraz cieszy się większą popularnością wśród turystów, oferując niesamowite widoki na miejską dżunglę Nowego Jorku.

Rio de Janeiro, pierwsza kolejka linowa w Ameryce Łacińskiej

Widok jest fotogeniczny, a wspinaczka nie wymaga wysiłku. Działająca od 1912 roku kolejka linowa Pain de Sucre w Rio umożliwia łatwe dotarcie na szczyt góry i podziwianie brazylijskiego wybrzeża.

Najpiękniejsze kolejki linowe: Kolejka linowa na wyspę Sentosa w Singapurze

Od 1974 r. można podróżować kolejką linową na wysokość 1700 metrów w Singapurze, oddzielająca górę Faber od wyspy Sentosa. Z tej wysokości goście mogą podziwiać 360° widoki na las, morze i południowy Singapur.

Kolejka linowa bąbelkowa Grenoble

Okrągłe kolejki linowe Grenoble, latające nad okolicą Saint-Laurent od 1924 roku, łączą Quai Stéphane Gé z Bastylią. Jest to najstarsza miejska kolejka linowa we Francji i Europie.

Najpiękniejsze kolejki linowe: Emirates Air Line lub kolejka linowa na Tamizę w Londynie

Przeleć nad Tamizą kolejką linową IFS Cloud (dawniej kolejką linową Emirates Air Line). Podziwiaj widoki na panoramę Londynu z powietrza podczas podróży z półwyspu Greenwich do Royal Docks. Podziwiaj wspaniałe widoki na Tamizę, panoramę Londynu, półwysep Greenwich, Royal Docks i wieżowiec O2. Zobacz, jak miasto ożywa po zmroku dzięki przejażdżkom kolejką linową po 19:00.

Chcesz wiedzieć, gdzie są najdziwniejsze toalety publiczne? Kiedy je zobaczysz, oczy wyjdą ci z głowy!

Źródło informacji

Exit mobile version