Zorya pokonała Kolosa w przełożonym meczu UPL i omal nie obroniła się przed spadkiem (wideo)

Drużyna Ługańska przerwała passę czterech meczów bez zwycięstwa.

Zoria pokonała na wyjeździe Kołosia w przełożonym meczu 15. kolejki ukraińskiej Premier League ( UPL) na sezon 2023/24. Mecz w Kowalewce zakończył się wynikiem 0:1.

Zwycięskiego gola drużyna Ługańska strzeliła w połowie pierwszej połowy. W 23. minucie Eduardo Guerrero strzelił gola po podaniu Denisa Antyukha.

Dla panamskiego napastnika to dziewiąty gol w bieżącej lidze UPL . Liderem wyścigu punktowego pozostaje napastnik Dynama Kijów Władysław Wanat, który strzelił 13 goli.

Recenzja meczu „Kolos” – „Zaria”

Dzięki temu zwycięstwu Zorya (31 punktów) przełamała passę czterech meczów bez zwycięstwa i awansowała na ósme miejsce w tabeli UPL. Na trzy rundy przed końcem różnica między drużyną Jurija Kovala a strefą play-off w utrzymaniu miejsca w elitarnej lidze wzrosła do sześciu punktów. „Kolos” (29 punktów) spadł na dziesiątą pozycję.

W kolejnych meczach mistrzostw Ukrainy „Zorya” zmierzy się 13 maja z „Veresem”, a „Kolos” na antenie LNZ tego samego dnia.