Znamy pierwszego finalistę Ligi Konferencyjnej (wideo)

"Fiorentina" drugi raz z rzędu zagra w finale Ligi Konferencyjnej.

Fiorentinazostała pierwszą finalistką Ligi Konferencyjnej na sezon 2023/24 . W rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Konferencyjnej Fiołki zremisowały z Brugią1:1.

Belgijski klub otworzył wynik w połowie pierwszej połowy – Hans Vanaken zdobył bramkę w 20. minucie meczu.

Jednak pod koniec drugiej połowy włoska drużyna wyrównała – w 85. minucie Lucas Beltran wykorzystał rzut karny.

W pierwszej minucie meczu pomiędzy tymi klubami Fiorentina pokonała „Brugię” (3:2). Tym samym po sumie dwóch spotkań (4:3) reprezentantka Serie A dotarła do finału turnieju.

Recenzja meczu „Bruges” – „Fiorentina”

Fiołki poznają swojego przeciwnika w finale, który odbędzie się w czwartek, 9 maja, po rewanżowym meczu pomiędzy Olympiakosem a Aston Villą. W pierwszym meczu grecki klub rewelacyjnie pokonał na wyjeździe Birmingham (4:2).

Przypomnijmy, że Fiorentina drugi raz z rzędu zagra w finale Ligi Konferencyjnej. W zeszłym sezonie klub z Florencji przegrał w decydującym meczu o trofeum z angielskim „West Hamem” (1:2).

Finał Ligi Konferencyjnej odbędzie się 29 maja na stadionie Hagia Sophia w Atenach.