Site icon GEO Polityka

Wojska rosyjskie otrzymały na 9 maja specjalny rozkaz: Bild pokazał materiał filmowy po nowych bitwach

Twitter LinkedIn

Według analityka Bild Juliana Repke rosyjskie wojsko przynajmniej częściowo zajęło wioskę Umanskoje, na zachód od Awdejewki. Udało się odnotować, że rosyjscy żołnierze podnieśli we wsi flagę ZSRR.

URA-Inform podaje to, powołując się na Bild.

Wcześniej Siły Zbrojne Ukrainy zajmowały stanowisko na linii Berdychi — Siemionówka — Orłówka – Słabo po utracie Awdiejewki, ale pod koniec marca żołnierze rosyjscy przedarli się przez tę linię i posunęli się dalej na zachód.

W odpowiedzi Siły Zbrojne Ukrainy podjęły obronę w sąsiednich wsiach aż do Zachodzie, w tym Umańskiego. Ale teraz wieś również znajduje się pod kontrolą okupantów. Z tego powodu na pomniku poległych podczas II wojny światowej zawieszono czerwoną flagę ZSRR z wizerunkiem sierpu i młota.

„Najeźdźcom udało się przekroczyć linię obrony miasta Ukraińskie Siły Zbrojne w pobliżu Orłówki. Teraz widzimy, że z tego powodu na pomniku w centrum Umańskiego pojawiła się flaga Związku Radzieckiego. Należy jednak podkreślić, że według dostępnych danych Federacji Rosyjskiej nie udało się zająć całej wsi. Zachodnia i południowa część znajdują się nadal pod ochroną Sił Zbrojnych Ukrainy. Można było ustalić, że Federacja Rosyjska zaciekle atakuje pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy na wschód od Umańskiego” – dodał. powiedział Repke.

Przypomnijmy, że Ukrainie grozi nowy niedobór sił obrony powietrznej: The Telegraph nazwał najbardziej niebezpieczny okres.

Źródło informacji

Exit mobile version