Site icon GEO Polityka

Wielka Brytania nie przestanie eksportować broni do Izraela poprzez operację w Rafah – Cameron

Wielka Brytania nie powtórzy nakazu Białego Domu wymuszającego eksport niektórych gatunków do Izraela , jako IDF do kontynuowania zakrojonej na szeroką skalę inwazji na Rafah.

O tym oświadczył Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii David Cameron, informując RBC-Ukraine w przesłaniu do Politico.

W rozmowie z czwórką w Londynie stwierdził, że Wielka Brytania „nie popiera żadnej wielkiej operacji w Rafah, ponieważ nie ma jasnego planu porywania ludzi i rujnowania im życia”.

„Nie zrobiliśmy tego mamy taki plan, więc w tych okolicznościach nie wspieralibyśmy wielkiej operacji w Rafah” – powiedział Cameron.

Jednocześnie, jego zdaniem, istnieje „bardzo zasadnicza różnica” pomiędzy dostawami uzbrojenia ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a rząd brytyjski udziela indywidualnych licencji firmom chcącym eksportować amunicję za granicę.

< p>„USA jest wielkim mocarstwem świata” do Izraela Nie mamy suwerennych dostaw broni do Izraela ze strony Wielkiej Brytanii. Mamy niskie licencje i myślę, że stanie się nasz eksport obronności do Izraela znacznie mniej niż sto procent swoich zobowiązań zagranicznych. „To ogromna różnica” – stwierdził Cameron.

Minister powiedział także, że „bardzo ważne” byłoby, aby Wielka Brytania przestrzegała „surowych” procedur eksportowych.

Pytanie jest takie, że prezydent USA Biden nie będzie miał litości, jeśli zrzuci tak okrutne myśli na Izrael , czołowy brytyjski dyplomata ї відповів , którego Izrael w dużym stopniu czerpie ze strategicznego żywienia.

„Są głęboko zaangażowani w strategiczne i taktyczne dyskusje, które Izraelczycy prowadzą na temat sposobu, w jaki kontynuują ten konflikt. Mamy napływ, mamy agentów, mamy nawet kontakt z Izraelczykami, ale nie jesteśmy w tej samej sytuacji” – powiedział Cameron.

Szef brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia, przy wsparciu swojej partii rządzącej, stanął po stronie parlamentarzystów w sprawie możliwego ograniczenia eksportu do Izraela .

Wcześniej Cameron upierał się, że Wielka Brytania i jej sojusznicy „robią wielkie postępy” we współpracy z rządem brytyjskim, a Izrael będzie bardziej pomagać Strefie Gazy, przybliżając ją „blisko stworzenia i prowadzenia raju podróży w czasie”. Stwierdził także, że Hamas jest winny uwolnienia ponad 100 izraelskich poręczycieli od czasu ataku na Izrael 7 stycznia.

USA odmawiają przekazania Izraelowi sprzętu wojskowego

Armia izraelska Jestem gotowy rozpocząć operację wojskową w Izraelu miasta Rafah w pobliżu opuszczonej części Strefy Gazy, ale nadal obawiamy się terroryzmu radykalnego ruchu Hamas. Obszar ten zamieszkuje około 1,7 miliona ludzi, z których wielu to uchodźcy z innych obszarów Strefy Gazy w wyniku ostrzału.

W czasach wojska Izrael pogrzebał granicę palestyńską w Rafah punkt kontrolny”.

W związku z masową ofensywą naziemną Stany Zjednoczone od kilku dni opóźniają dostawę partii bomb do Izraela, ponieważ IDF mogła o tym zapomnieć i spowodować śmierć cywilów.

Prezydent Biden grozi także opóźnieniem dostarczenia Braci do Izraela, ponieważ jego armia jest ważniejsza niż operacja w Rafah.

Prem'r-Minrait Izrai Beniamin Netanjagua, Szcho. Kraina jest gotowa na voyuvati bez piditrimi. /em>RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version