Site icon GEO Polityka

W Rosji skarżyli się na atak UAV na skład ropy na terytorium Krasnodaru

W nocy w czwartek, 9 maja, we wsi Yurovka niedaleko Anapy na terytorium Krasnodaru doszło do eksplozji. Rosjanie powiedzieli, że „trzaski” były skutkiem ataku drona na lokalny skład ropy. Materiał filmowy z ataku publikuje się w Internecie.

11 0

Zdjęcie – t.me/s/anapaofficial< /p>

Nocny kanał Mash Telegram, powołując się na słowa mieszkańców wsi Yurovka na terytorium Krasnodaru, ogłosił atak UAV na skład ropy i opublikował odpowiednie materiał filmowy, podaje NBN.

Zdjęcie `8212; t.me/mash

Doniesiono, że sześć dronów próbowało zaatakować przedsiębiorstwo, a wszystkie drony rzekomo zostały stłumione przez elektroniczny system walki. Jednak niektóre UAV spadły na zbiorniki składu ropy, powodując wybuch pożaru. Według wstępnych informacji nie było ofiar.

Na miejscu uderzenia drona likwidację skutków usuwało 62 strażaków i 25 pracowników Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, którzy przywieźli 27 sztuk sprzętu. Do Jurówki przyjechał także burmistrz miasta Anapa Wasilij Szwec.

Jak podano, amerykańska gazeta „Foreign Affairs” opublikowała materiał, w którym analizuje ukraińskie ataki na rafinerie ropy naftowej w Federacji Rosyjskiej. Dziennikarze stwierdzili, że ataki na rafinerie ropy naftowej kraju agresora zrobiły to, czego nie mogły zrobić antyrosyjskie sankcje.

nbnews.com.ua

Exit mobile version