Site icon GEO Polityka

W obwodzie charkowskim dziennie w wyniku rosyjskiego ostrzału rannych zostało 7 osób, w tym 4 dzieci

W szczególności około 15 osad w obwodzie charkowskim otrzymało ataki artyleryjskie i moździerzowe od wroga.

W obwodzie charkowskim 7 dzieci, w tym 4 osoby zostały ranne w wyniku rosyjskiego ostrzału w ciągu ostatnich 24 godzin, informuje szef OVA Oleg Sinegubow.

8 maja, 13:30 Charków. W wyniku ostrzału na terenie placówki oświatowej uszkodzony został budynek szkoły i budynki mieszkalne. 7 osób zostało rannych, w tym 4 dzieci:

15-letni pacjent na oddziale intensywnej terapii, stan stabilny krytyczny, wykonano chirurgiczne leczenie ran; 14-letni chłopiec – w stanie ciężkim, stabilny, przeniesiony z sali operacyjnej na intensywną terapię: 14-letni pacjent – ​​na oddziale intensywnej terapii, usunięto gruz, wykonano operację, lekarze próbują uratować zakończenie; 8-letnia dziewczynka doznała powierzchownych obrażeń, stan dziecka jest średni. Zwolniony w celu leczenia ambulatoryjnego.

Około 15 osad w obwodzie charkowskim otrzymało ataki artyleryjskie i moździerzowe od wroga: Petropavlovka, Stepnaya Novoselovka, Berestowo i inne. Wieś została poddana atakom lotniczym. Biała Studnia, Stary Saltov, Lukyantsy.

8 maja, 14:45. Rejon Bieły Kołodiec Chuguevsky. W wyniku ostrzału UMPB D-30 uszkodzone zostały 4 domy prywatne, szpital i samochód.

113 dzieci wraz z rodzinami ewakuowano z poszczególnych osiedli w Bogoduchowskim, Izyumskim i Charkowie dzielnice: gmina Złoczewski – 15; Gmina Borowsk – 4; Towarzystwo Dergaczowa – 64; Gmina Lipieck – 30.

W ciągu ostatnich 24 godzin wojska ukraińskie w kierunku Kupiańska odparły 16 ataków, w tym na terenach osady. Petropavlovka, Sinkovka, Iwanówka i Berestowo z obwodu charkowskiego;

W ciągu dnia w obwodzie charkowskim grupy ekspertów od materiałów wybuchowych oczyściły 30,24 hektara terytorium i zniszczyły 1045 obiektów wybuchowych.

My Należy również pamiętać, że w nocy obrona powietrzna zestrzeliła 17 z 20 rosyjskich zamachowców-samobójców. Wszystkie zestrzelone drony znajdowały się w rejonie Odessy.

lb.ua

Exit mobile version