Site icon GEO Polityka

W Czerkasach wóz strażacki staranował trolejbus: dwie osoby zostały ranne

Kierowca jechał na czerwonym świetle na migających światłach.

Wypadek na dużą skalę doszło w środę w centrum Czerkas. Na skrzyżowaniu Bulwaru Szewczenki i ulicy Nebesnej Stu wóz strażacki wjechał w trolejbus.

Jak informuje czerkaska policja na swojej stronie na Facebooku, kierowca wozu ratowniczego przejeżdżał na czerwonym świetle z włączone migające światła – przepisy ruchu drogowego na to pozwalają i wymagają od innych uczestników preferowania pojazdów specjalnych.

Przejeżdżając przez skrzyżowanie wóz strażacki zderzył się z trolejbusem. Po zderzeniu samochód osobowy został przeniesiony na chodnik, gdzie uszkodził 5 kolejnych zaparkowanych samochodów.

Lekarze musieli hospitalizować 61-letniego pasażera trolejbusu, który odniósł obrażenia. Ranna została także nieletnia kobieta. Kolejnych czterech pasażerów i czterech pracowników Państwowego Pogotowia Ratunkowego odmówiło hospitalizacji i zostało przebadanych na miejscu przez lekarzy.

Policja odnotowała wypadek, toczy się przedprocesowe dochodzenie w sprawie naruszenia przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego wynikających z odpowiedniego artykułu Kodeksu karnego.

lb.ua

Exit mobile version