Site icon GEO Polityka

Ukrenergo podało godziny ewentualnych przerw w dostawie prądu dla odbiorców domowych

W najbliższy czwartek 9 maja Ukraina będzie zmuszona importować energię elektryczną z sieci Rumunii, Słowacji, Polski, Węgier, Mołdawii w łącznym wolumenie około 16 699 MW/godz.

11 0 < p>

Zdjęcie – 24tv.ua

O tym, że W ciągu ostatniej doby odnotowano znaczne braki w systemie energetycznym, w związku z czym potencjalne stopniowe przerwy w dostawie prądu możliwe są nie tylko dla przedsiębiorstw i przedsiębiorstw – pisze NBN, powołując się na oficjalny profil Ukrenergo na Facebooku.

< p> Jak się okazało, w czwartkowy wieczór w godzinach 6:00-12:00 rozpoczęte zostanie wprowadzanie harmonogramów ograniczania przepustowości nie tylko dla odbiorców przemysłowych. W szczególności, jeżeli w najbliższej przyszłości skala konsumpcji nie przestanie rosnąć, wówczas z dużym prawdopodobieństwem nastąpi awaryjna przerwa w dostawie prądu „wentylatorowego”, która dotknie ludność, czyli gospodarstwa domowe w kraju.

Wcześniej nasz portal informacyjny o tym pisał, że Ministerstwo Energii tłumaczyło konieczność podwyższenia taryfy za prąd dla ludności.

nbnews.com.ua

Exit mobile version