Site icon GEO Polityka

Ukraińskie wojsko w ciągu 24 godzin uderzyło w 17 obszarów, w których koncentrują się okupanci

Siły obronne uderzyły w system obrony powietrznej Armii Rosyjskiej.

Ukraińskie wojsko
Przez 806 dni na dużą skalę. W ciągu dnia odnotowano 76 starć zbrojnych. W ciągu dnia lotnictwo Sił Obronnych i jednostki sił rakietowych przeprowadziły ataki na 1 system obrony powietrznej i 17 obszarów, w których skoncentrowany był personel wroga.

Według Sztabu Generalnego wróg przeprowadził < b>5 rakiet i 72 ataki powietrzne, >popełnił 74 ataki z wielu systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Rosyjskie ataki terrorystyczne niestety spowodowały ofiary wśród ludności cywilnej. Zniszczeniu i uszkodzeniu uległy domy wielopiętrowe i prywatne oraz inne obiekty infrastruktury.

Na kierunku Wołyń i Polesie sytuacja eksploatacyjna nie uległa istotnym zmianom. Nie stwierdzono żadnych oznak formowania się ofensywnych grup wroga.

Na kierunkach Seversky i Slobozhanskywróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi działalność dywersyjną i rozpoznawczą, ostrzeliwuje obszary zaludnione z terytorium Federacji Rosyjskiej oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowych i wybuchowych wzdłuż granicy państwowej Ukrainy. Wróg przeprowadził nalot w pobliżu wsi Konstantinówka w obwodzie sumskim. Ostrzelaniu artyleryjskim i moździerzowym wroga uległo ponad 10 osad, w tym Chrenowka w obwodzie czernihowskim; Miropolye, obwód sumski.

W kierunku Kupyansky nasi żołnierze odparli 7 ataków w rejonie osad Sinkovka, Petropavlovka, Berestowo, obwód charkowski; Stelmachówka w obwodzie ługańskim, gdzie wróg próbował poprawić sytuację taktyczną. Ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym znalazło się około 10 osad, w tym Pietropawłowka, Stepnaja Nowosełowka, Berestowo w obwodzie charkowskim.

W kierunku LimanaSiły obronne odparły 3 ataki w rejonie osad Nowosadowo i Torskoje w obwodzie donieckim oraz w rejonie leśnictwa Sieriebryanskiego w obwodzie ługańskim. Wróg przeprowadził nalot w rejonie wsi Liman w obwodzie donieckim. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy uszkodził ponad 10 osad, w tym Newsko w obwodzie ługańskim; Terny, Jampolewka, Torskoje, obwód doniecki.

W kierunku Bachmutanasi żołnierze odparli 16 ataków na terenach osad Biełogorowka w obwodzie ługańskim; Wierchnekamennoje, Nowoje, Iwanowskie, Stupoczki i Kleszczyjewka w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował poprawić sytuację taktyczną. Wróg przeprowadził także ataki powietrzne na rejony osad Przyjaźń i Spornoje w obwodzie donieckim. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy znalazł ponad 10 osad, w tym Grigorowkę, Czasowski Jar, obwód doniecki.

W kierunku AwdejewskiegoNasi obrońcy odparli 20 ataków w rejonie osad Kalinowo, Nowoaleksandrowka, Nowosełowka Perwaja, Umanskoje, Jasnobrodówka, Netajłowo, obwód doniecki, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował wyprzeć nasze jednostki z okupowanych linii. Artyleria i moździerze ostrzelały około 20 osad, w tym Nowoaleksandrowkę, Sokoł, Nowopokrowsko i Umanskoje w obwodzie donieckim.

W kierunku NowopawłowskaSiły obronne w dalszym ciągu utrzymują wroga w rejonie osad Konstantinówka, Wodyanoje i Urozhaynoje w obwodzie donieckim, gdzie wróg 6 razy próbował przebić się przez obronę naszych wojsk. Wróg przeprowadził nalot w pobliżu wsi Bogojawlenka w obwodzie donieckim. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy najeźdźców znalazło ponad 10 osad, w tym Krasnohorivkę, Maksimilianowkę, Georgievkę w obwodzie donieckim.

W kierunku Oriechowskiego wróg zaatakował pozycje naszych obrońcy w rejonie Staromajorskim 16 razy w obwodzie donieckim i Rabotino w obwodzie zaporoskim. Ostrzałowi artyleryjskiemu i moździerzowemu uległo około 20 osad, m.in. Belogorye, Robotino, Kamenskoye w obwodzie zaporoskim.

W kierunku Chersoniu wróg nie rezygnuje z zamiaru wyparcia naszych jednostki z przyczółków na lewym brzegu Dniepru Tym samym w ciągu dnia nieprzyjaciel dokonał 2 nieudanych ataków na pozycje naszych wojsk w rejonie osady Krynki w obwodzie chersońskim. Artyleria i moździerze ostrzelały około 20 osad, w tym Krynki, Tyahinka, Kachkarovka, Kizomis, Stanisław, obwód Chersoniu.

lb.ua

Exit mobile version