Site icon GEO Polityka

Ukrainie grozi nowy niedobór sił obrony powietrznej: „The Telegraph” nazwał najniebezpieczniejszy okres

Twitter LinkedIn

Ukraińscy zwolennicy w Kongresie USA powinni przyspieszyć dostawy rakiet, zwłaszcza dla obrony powietrznej. W przeciwnym razie ukraińska obrona powietrzna może ponownie zostać pozbawiona środków niezawodnej ochrony przed ostrzałem.

Donosi o tym URA-Inform, cytując The Telegraph.

Źródło zauważa, że ​​Stany Zjednoczone mogą przestać tak aktywnie wspierać Ukrainę, jeśli Donald Trump wygra wybory prezydenckie. Dlatego obecne przywództwo USA musi znacznie zwiększyć obecne wielkości dostaw.

W lutym rosyjskie siły powietrzne podjęły próbę ustanowienia kontroli powietrznej nad linią frontu o długości 600 mil, co zmieniło równowagę sił w powietrze. Miało to miejsce w kontekście opóźnienia amerykańskiej pomocy, w tym systemów obrony powietrznej.

„Bez pomocy Stanów Zjednoczonych ukraińskie baterie przeciwlotnicze szybko zużyły swoje najlepsze rakiety. Nie chodzi o to, że Rosjanie stali się silniejsi, ale o to, że rezerwy Ukrainy zostały wyczerpane. Oczywiście, kiedy Stany Zjednoczone w końcu rozwiązały swoje wewnętrzne problemy i były w stanie przywrócić dostawy na Ukrainę, rakiety przeciwlotnicze znalazły się na pierwszym miejscu na liście” – dodał. zauważa źródło.

Przypomnijmy, że sytuacja na froncie zaczęła się zmieniać – Żdanow mówił o poufnych informacjach pochodzących od wojska.

Źródło informacji

Exit mobile version