Site icon GEO Polityka

Szef GVA opowiedział, jak Awdiejewka żyje pod okupacją rosyjską

Szef administracji wojskowej miasta Awdejewka Witalij Barabasz powiedział, że we wsi pozostało około 700 mieszkańców, większość z nich była rozczarowana rosyjskim „wyzwoleniem”.

11 0

Zdjęcie – instagram.com/libkos

Szef GVA na espresso Kanał telewizyjny podał, że u większości osób, które pozostały w Awdejewce po jej zdobyciu przez Rosjan, euforia już minęła. Nawet ci, którzy byli obojętni, mówią teraz o tym, jak żyło się lepiej na Ukrainie, podaje NBN.

Według urzędnika lokalni mieszkańcy zdali sobie sprawę, że nie dostali tego, czego oczekiwali, ponieważ w Nie ma żadnych oznak „wyzwolenie” w mieście. Po zajęciu Awdijiwki w Internecie pojawiło się wiele filmów przedstawiających ludzi spotykających się z najeźdźcami i przytulających ich. Teraz Rosjanie wypędzają właścicieli z domów i plądrują.

Barabasz przypomniał, że kierownictwo Awdiewki, funkcjonariusze organów ścigania i ochotnicy powiedzieli „kelnerom”, że po schwytaniu nic dobrego ich nie spotka. miasta, przyjrzeli się sytuacji w Mariupolu, Bachmucie i Siewierodoniecku, ale nie uwierzyli.

Szef GVA dodał, że w propagandowych opowieściach występują te same osoby, jest ich około 20 nawet ci mieszkańcy, którzy pozostali w Awdiewce, nie szanują ich. Ponadto „wyzwoliciele” rozprowadzają „pomoc humanitarną”, którą do miasta przywieźli Ukraińcy.

Przypomnijmy, że szef Głównego Zarządu Wojskowego Czasowego Jaru Siergiej Chaus powiedział, ilu ludzie pozostają w mieście i co komplikuje ich ewakuację.

nbnews.com.ua

Exit mobile version